הלוגו הרשמי של אירוויזיון 2019
באדיבות יח"צ כאן

לוגו אירוויזיון 2019 נחשף: סמל קינטי מוזהב

הלוגו נוצר מאיחוד של שלושה משולשים המשתקפים אחד על השני והזוהרים יחד כגוף אחד. מכירת הכרטיסים לאירוע תחל בסוף החודש הקרוב
שני נחשוני
08 בינואר 2019
12:27

סיסמת האירוויזיון "DARE TO DREAM" נחשפה כבר במהלך חודש באוקטובר, והיום (שלישי) מצטרף אליה גם המיתוג הוויזואלי. הלוגו שנבחר הוא הסמל הקינטי המוזהב שנוצר מאיחוד של שלושה משולשים, המשתקפים אחד על השני והזוהרים יחד כגוף אחד. זאת במטרה להבליט את העוצמה שבאיחוד ובהרמוניה, החיוניים יחד כדי להגשים את החלומות שלנו. החיבור יוצר צורה המדמה כוכב, המתכתב עם סמלים ישראליים אחרים (מגן דוד).

הרעיון וההשראה לסלוגן מתבססים על רעיונות של גיוון ואחדות, שהם בין ערכי הליבה של האירוויזיון לאורך שנותיה. ההשראה לאלמנט הגרפי היא "להסתכל אל השמיים, אל הכוכבים" -  ביטוי של האומץ לחלום, המגלם בתוכו את כל מה שהאירוויזיון מייצג.

המשולש הוא אחד הסמלים העתיקים והעוצמתיים בעולם. הוא מסמל קשר והוא יסוד חשוב באומנויות, במוסיקה, בחקר היקום ובטבע. כאשר שלושת המשולשים המרכיבים את הלוגו משתלבים, הם הופכים לישות מאוחדת וחדשה, כמו באירוויזיון, כשכל המדינות המשתתפות מתאחדות באירוע אחד, זוהרות יחד ומקרינות אושר וכוח לעולם.

עיצוב הלוגו מתכתב לרוב עם נושא התחרות ועם עיצוב הבמה, התפאורה והמיתוג הכללי של האירוע. לפני כשבועיים פורסמה תמונת הדמייה של עיצוב הבמה - עליה מופקד המעצב פלוריאן וידר, וגם שם חזר מוטיב המשולשים.

במקביל נודע כי מכירת הכרטיסים לאירוויזיון 2019 בתל אביב תחל בסוף ינואר, דרך משרד הכרטיסים "לאן".