הלווייתו של משה ארנס

"נפרד ממך בתחושת יתמות כבן שאיבד את אביו": רה"מ ספד למשה ארנס

שר הביטחון לשעבר, שנפטר אתמול בגיל 93, נטמן בבית העלמין בסביון. רה"מ נפרד: "שזר את האינטרסים שלנו ביד אמן". גם הנשיא ריבלין נשא דברים בטקס - "אידאולוג שלא התכופף ולא נכנע לעולם לפופולריות או לנוחות"
זאב קם
08 בינואר 2019
14:45

מאות בני אדם ליוו היום (שלישי) למנוחות בבית העלמין בסביון את שר הביטחון לשעבר משה ארנס, שנפטר אתמול בביתו בגיל 93. בהלוויה השתתפו נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ועוד.  

נתניהו ספד: "תחיה בתוכנו כל עוד ההיסטוריה היהודית תמשיך לחיות. אני נפרד ממך בתחושת יתמות כבן שאיבד את אביו. אני נפרד ממך ביגון ובדמע שמשולבת בהם גאווה על דרכנו המשותפת. את לפיד השליחות שקיבלתי יחד עם רבים שנמצאים כאן, נמשיך לשאת בחרדת קודש".

ראש הממשלה סיפר על דרכו המשותפת עם ארנס, דרך שנמשכה יותר מ-40 שנה. "מישה שהיה אמן התבונה, שזר את האינטרסים שלנו ביד אמן. כשמישה התבקש על ידי בגין לשמש כשר הביטחון הוא לא חשב פעמיים. הוא ידע להיאבק בתקיפות על עמדותיו. רגליו היו נטועות היטב בקרקע המציאות", אמר נתניהו.

גם הנשיא נשא דברים: "מישה יקר, מאחינו הבכורים, מורה ורב לרבים במחנה הלאומי-ליברלי. בית"רי בן דור הנפילים. מהטובים של מנהיגינו. איש אמיץ ואוהב אדם. אידאולוג שלא התכופף ולא נכנע לעולם לפופולריות או לנוחות. ציוני בכל רמ"ח איבריו. אדם בשירות העם ולעולם לא להיפך.

"התהלכת בינינו כמלך, כזה ראה וקדש. איש ההדר שבך לא חשש מפני תיגר. כל חייך אחזת בשתי יכולות מופלאות – לחלום, להיות איש יצירה וחזון והיכולת להגשים. רבים תרמו למדינת ישראל, אך בודדים השפיעו על הנתיב שלה. הייתה מהבודדים. היית שר ביטחון מהמעולים ומהאחראים שהיו לנו. אזרח עם רקע הנדסי שמשרד הביטחון היה לו לבית, בו זכה להערכה רבה", נפרד ריבלין.

תגיות:
משה ארנס