ח"כ אחמד טיבי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אחמד טיבי הודיע: עוזב את הרשימה המשותפת

לפי הודעתו של ח"כ ליו"ר ועדת הכנסת, הוא צפוי לרוץ בבחירות הקרובות רק עם סיעתו תע"ל. לטענתו, הכוח של תע"ל גדול הרבה יותר מכפי שהיא מיוצגת ברשימה המשותפת
ערן זינגר ויואב קרקובסקי
08 בינואר 2019
17:04

ח"כ אחמד טיבי הודיע היום (שלישי) כי הוא עוזב את הרשימה הערבית המשותפת. לפי הודעתו של טיבי ליו"ר ועדת הכנסת, הוא ככל הנראה מתכוון לרוץ בבחירות לכנסת ה-21 באפריל עם סיעתו תע"ל (התנועה הערבית להתחדשות), שעד עתה הייתה חלק מהרשימה המשותפת.


במכתב ליו"ר ועדת הכנסת ח"כ מיקי זוהר כתב יו"ר תע"ל: "אבקש את אישורה של ועדת הכנסת להתפלגות סיעת הרשימה המשותפת, שהיא צירוף של מפלגות על פי הסכם שהוגש ליושב ראש ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-20, לסיעת הרשימה המשותפת (חד"ש, רע"מ, בל"ד) וסיעת התנועה הערבית להתחדשות - תע"ל - בראשות אחמד טיבי.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

טיבי טוען כי על פי סקרים שהוא מחזיק, הכוח של תע"ל גדול הרבה יותר מכפי שהיא מיוצגת במפלגה. ההתפלגות תאפשר לו לקבל שתי יחידות מימון מפלגות. במפלגתו תע"ל הסבירו כי שאר המפלגות ברשימה המשותפת דחו את הדרישה לערוך סקר, ולשתף את הציבור בהרכבת הרשימה לכנסת. לדבריהם, הדרישות של שלוש המפלגות ברשימה לא הותירו לתע"ל ברירה אלא להתפלג.

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, עקץ את טיבי בטוויטר אחרי התפלגותו וכתב: "מי שהיה רוצה לראות את הרשימה המשותפת מתפרקת יותר מכל זה נתניהו. מי שרוצה לעשות הפרד ומשול בין ערבים לערבים זה הימין הקיצוני. גאה להיות חלק ממפלגה שיודעת לשים את האידאולוגיה לפני האינטרסים האישיים".