היישוב רחלים
צילום: עופר מאיר, פלאש 90

ראשי הישיבה ברחלים: "הנסיעה בשבת - לא על דעתנו"

הנהלת ישיבת "פרי הארץ", שבה לומדים החשודים בפרשת הטרור היהודי, פנתה במכתב להורים ולתלמידים וטענה כי לא היה צורך לחלל את השבת. על סרטון שריפת הדגל כתבו ראשי הישיבה: "לא נתקלנו במעשה מזעזע כזה"
כרמל דנגור
08 בינואר 2019
18:27

הנהלת ישיבת "פרי הארץ" ביישוב רחלים, בו נעצרו נערים בחשד למעורבות ברציחתה של עאישה ראבי סמוך לצומת תפוח, התייחסה היום (שלישי) לפרסום של כאן חדשות לפיו חוללה שבת כדי לתדרך את החשודים לפני החקירה של שירות הביטחון הכללי (שב"כ). "הנסיעה בעיצומה של השבת, שנעשתה על ידי כמה יהודים מתוך אכפתיות גדולה, לא נעשתה על דעתנו ולא בידיעתנו", כתבו במכתב לתלמידים ולהורים.


"אנו מעריכים מאוד את הרצון, אך לדעתנו זה לא היה נצרך וקדושת השבת גוברת על השיקולים שהיו להם ומגינה ושומרת על ישראל", נכתב עוד. בהנהלה ציינו גם כי אינם יודעים אם סרטון שריפת דגל ישראל על ידי התלמידים הינו אמיתי או פרובוקציה - "כפי ששב"כ עשו בעבר לא פעם". במכתב ציינו כי לא נתקלו במעשה "מזעזע כזה", אך אם זה קרה זה "תוצר של נערים שנפגעו מהדורסנות כלפיהם".

שלשום פורסם בכאן חדשות כי אנשי הישיבה ניצלו את העובדה שבשב"כ נענו לבקשתם לדחות את הפשיטה על המקום כדי להכין את הנערים לקראת הצפוי להם. מפרטים שהגיעו לידי כאן חדשות עולה כי בשבת בשעה 06:00 בבוקר, שעות לאחר תקרית יידוי האבנים הגיעו חוקרי השב"כ והמשטרה לישיבה בה לומדים הנערים החשודים.

החוקרים פגשו באחד הרבנים והודיעו לו שיש צורך לבצע חקירה בעניין תקרית האבנים, עם זאת הם אמרו לרב כי לא יפריעו לקדושת השבת בישיבה. כשחזרו לישיבה בצאת השבת נתקלו החוקרים בעורך דין מטעם עמותת "חוננו" והוא מבקש מחוקרי השב"כ להמציא צו שופט כדי להמשיך בהליך.

בעניין הדגל, שב"כ אישר שלשום את הפרסום בכאן חדשות משבוע שעבר, לפיו במהלך המעצרים שבוצעו בפרשת הטרור היהודי נמצא והוחרם דגל ישראל ועליו ציור של צלב קרס וכתובת "מוות לציונים". 

בהמשך לידיעה ששדרנו ביום 6.1.2019 ברצוננו להבהיר כי רבש"צ היישוב רחלים אינו חשוד במחיקת סרטונים הקשורים לחקירת רצח עאישה אראבי. בסמוך לאירוע הרבש"צ הוזמן למסור עדות במסגרתה נשאל על אמצעי האבטחה בישוב וזאת מתוקף תפקידו.