נדב ארגמן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שב"כ: "מסוגלים לנטר ולסכל ניסיונות זרים להתערב בבחירות"

לפי פרסום ב"החדשות", ראש השב"כ נדבר ארגמן הזהיר בכנס בו השתתף כי מדינה זרה מתכוונת להתערב בבחירות בישראל. בעקבות הפרסום, ח"כ יואל חסון פנה לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה לדון בדחיפות בנושא
כרמלה מנשה ושרון עידן
08 בינואר 2019
23:18

שירות הביטחון הכללי פרסם הערב (שלישי) הודעה לפיה הארגון "מבקש להבהיר כי למדינת ישראל וקהיליית המודיעין, יש את הכלים והיכולות לאיתור, ניטור וסיכול של נסיונות להשפעה זרה על הבחירות, במידה שיהיו כאלו". זאת בעקבות פרסום ב"החדשות" כי ראש השב"כ נדב ארגמן הזהיר מפני אפשרות כזו בכנס בו השתתף.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

לפי הפרסום, ארגמן אמר במהלך כנס אגודת "ידידי אוניברסיטת תל אביב" כי "מדינה זרה מתכוונת להתערב בבחירות הישראל, והיא תתערב". עוד נמסר משב"כ לאחר הפרסום כי "ביכולתה של מערכת הביטחון הישראלית לאפשר קיומן של בחירות דמוקרטיות וחופשיות במדינת ישראל".

בעקבות פרסום הדברים, יו"ר סיעת התנועה ח"כ יואל חסון, החבר בוועדת הבחירות המרכזית, ביקש לכנס בדחיפות את הוועדה כדי לדון באפשרות שמדינה זרה תתערב בבחירות. במכתב ליו"ר הוועדה, השופט חנן מלצר, כתב חסון כי הדברים שצוטטו בתקשורת מפי ארגמן ברורים ומדאיגים.

לפי פנייתו של חסון, הוא מבקש לדעת אם ועדת הבחירות ערוכה למנוע ניסיונות פריצה למערכות המחשב שלה, או למערכות מחשב פרטיות, ולמנוע הפצה של תעמולה כוזבת ברשתות החברתיות במאמץ להטות את תוצאות הבחירות. הפעיל הפוליטי אלדד יניב פנה גם הוא לשופט מלצר וביקש לכנס את ועדת הבחירות.