רוזנטל בכנסת, ב-2015
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ מיקי רוזנטל הודיע: פורש מהחיים הפוליטיים

לדבריו, "אני מאמין בכל לבי באחריות אישית של אנשי ציבור ולא רק בדיבורים. אני שותף לכישלונה של מפלגת העבודה, מסיק מסקנות ולוקח על כך אחריות"
מיכאל שמש
09 בינואר 2019
11:15

ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה) הודיע הבוקר (רביעי) על פרישתו מהכנסת וכי לא יתמודד בפריימריז במפלגתו. "אני פורש מפוליטיקה מפלגתית, אך איני פורש מהציבוריות הישראלית", מסר. "אמשיך להיאבק על דמותה של ישראל כמדינה יהודית, שוויונית וחותרת לשלום, חברה צודקת יותר ומושחתת פחות".  

לדברי רוזנטל: "אף פעם לא ראיתי בחברותי בכנסת מטרה והפוליטיקה בעיניי היא רק אמצעי. אני מסכם בגאווה את שש שנות שירותי בכנסת, עם חקיקה משמעותית מאוד פרלמנטרית מעמיקה, לא פופוליסטית".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הוא הוסיף כי "את הפוליטיקה עצמה מעולם לא חיבבתי ומעולם לא הצטיינתי בה. כל חיי המקצועיים הייתי מהמובילים ולשם אני שואף. אני מאמין בכל לבי באחריות אישית של אנשי ציבור ולא רק בדיבורים. אני שותף לכישלונה של מפלגת העבודה, מסיק מסקנות ולוקח על כך אחריות". 

פרישתו של רוזנטל מצטרפת אל שורת עזיבות נוספות של פוליטיקאים בכנסת הנוכחית. בסוף השבוע הודיעה ח"כ חנין זועבי מהרשימה המשותפת על פרישה מהכנסת, ולפניה גם חבריה למפלגה דב חנין וג'מאל זחאלקה. בספטמבר פרש חברו למפלגה של רוזנטל, מנואל טרכטנברג