קמה ורדי
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 8.1.2019

עדכון אחרון 8.1.2019
מערכת כאן
09 בינואר 2019
17:30

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

טל תמרי - פשוט

הוא מתופף עם כולם על כל הבמות הגדולות - מעברי לידר דרך אביתר בנאי, קרולינה ו-Red Band אבל גם חוטא בקריירת סולו. שני אלבומי סולו כבר מאחוריו וכעת מגיע אלבום שלישי שייצא בלייבל אווזה, שהעניק לנו בשנה החולפת את האלבומים המצוינים של תומר ישעיהו, בן גולן ורועי חרמון. האלבום כולו נכתב בהודו, "בין ההמולה והעומס של דלהי לרוגע של הרי מנלי ודרמסלה" לדבריו. השיר "פשוט", כשמו כן הוא, פשוט ומקסים עם השפעות בולטות של יהלי סובול ושל יזהר אשדות. לפעמים עדיף ככה, פשוט

קמה ורדי - Whatever Will Be

קמה ורדי חוזרת אלינו פואטית, חשופה ופגיעה עם שיר חדש וראשון מתוך אלבומה השלישי After Lemon Sun Blues שיראה אור בקרוב.  Whatever Will Be הוא התרופה המושלמת לחורף הקר שפקד אותנו, שיר מלטף ומחמם, שבו נעה קמה, לדבריה, "בין תשוקה גדולה ומאופקת לבין קבלה והשלמה". סביב קמה תמצאו את כל החשודים המיידים, צוות מנצח שמורכב מספי ציזלינג (חצוצרה), שיר רוט (קלידי קסיו), דן זיתון (בס ותיכנותים), עדן בכר (תופים), ניר גבע ותומר ישעיהו (גיטרות אקוסטיות).

Rival Sons - Feral Roots

אחרי עשור של ניסיונות נראה ש-Rival Sons האמריקאים סוף סוף מצאו את עצמם. גיטריסט הלהקה, סקוט הולידי סיפר לאחרונה בראיון כי האלבום החדש הוא האלבום הכי מגובש שלהם עד כה. אם לשפוט על פי הסינגלים (אצלנו שמעתם רבות את Do Your Worst), הוא לא טועה. האלבום הופק בידי דייב קוב שהפיק את רוב האלבומים הבולטים בז'אנר בעשור האחרון. הוא עבד בין היתר עם כריס סטייפלטון, מרקוס קינג בנד, ברנדי קרלייל וסטארג'יל סימפסון (כולם כיכבו אצלנו לאחרונה). ההקלטות נעשו בסטודיו A של RCA ובאולפני Sound Studio במאסל שולס אלבמה, שני אולפנים שבהם הוקלטו אלבומים  מיתולוגיים. כל הייחוס הזה וכל המרכיבים האלו לצד ההתבגרות של חברי הלהקה, הובילו לשיר הנושא, Feral Roots, שמצליח לשלב בין השפעות הקאנטרי והרוק הדרומי לבין השפעות המטאל והגראנג' שסוחבים איתם חברי הלהקה. השיר עוסק בחזרה לשורשים הפראיים (Feral) והקדמונים שלנו והניסיון להתעלות מעל האינסטינקטים החייתיים שלנו כדי ליצור משהו נעלה יותר.

Wild Nothing - Letting Go

תחילת שנה חדשה היא תמיד אתגר בשביל אנשי מוזיקה והחודש הראשון הוא לרוב דומם. אחרי סיכומי השנה ותקופת החגים האמריקאית הכל מתעורר לאט יותר ואת הריק הזה ממלאים לרוב "שאריות" מהשנה שחלפה, מוזיקה טובה שהתפספסה וזו הזדמנות לתקן. האלבום Indigo, מהאלבומים המדוברים של שנת 2018 יצא בסוף אוגוסט והיה בסימן חזרה לפשוטות. אחרי ש-Wild Nothing (שם הבמה של ג'ק טייטום), הוציא בשנת 2016 את Life of Pause שהוקלט בשלושה אולפנים עם שלושה מפיקים שונים ושלל אורחים, הוא נרגע והסתפק במועט. החלטה שהשתלמה השנה ובולטת בשיר Letting Go שמושפע, איך לא, מהקיור.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Electric Zoo – Sunshine
JonZ & Jona Bird - Siren In My Soul
The Paz band – Thoughts
theAngelcy – Everyone
אלון עדר ולהקה - משהו אחד להפסיד
שני פלג – נחשים וסולמות
Durand Jones and the Indications - Don't You Know
Hozier – Movement
ISLAND - Just That Time of the Night
The Marcus King band - Goodbye Carolina
The Raconteurs - Now That You're Gone

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים