הגדס"ר הבדואי
צילום: אתר הגדס"ר הבדואי, צה"ל

סחר בסמים ועבריין שהוזמן לקנות תחמושת בבסיס צבאי: מה קורה בגדס"ר הבדואי?

שני לוחמים בגדס"ר נשלחו למאסר ולוחם נוסף עצור עד תום ההליכים בעקבות שלושה מקרים שונים של סחר בתחמושת וסחר בסמים. מדובר צה"ל נמסר: "האירועים המדוברים אינם עולים בקנה אחד עם הערכים של היחידה ועם עשייתה השוטפת"
משה שטיינמץ
09 בינואר 2019
13:28

שני לוחמים בגדס"ר הבדואי, אחד מהם מצטיין, נשלחו לאחרונה לתקופות מאסר של כשלוש שנים, ולוחם שלישי עצור עד תום ההליכים, בעקבות שלושה מקרי פשיעה חמורים של סחר בסמים ובנשק. כך נודע היום (רביעי) לכאן חדשות.

במקרה הראשון, שאירע בנובמבר, לוחם ביחידה הטמין בכניסה לבסיס היחידה בגבול רצועת עזה חמש מחסניות מלאות כדורים והזמין למקום עבריין, במטרה להעביר לו את התחמושת כדי שימכור אותה. בשעות הלילה הגיע העבריין לכניסה לבסיס והלוחם יצא לעברו, אך מפקד המחלקה חשד בלוחם ואסר עליו לצאת. הלוחם אמר למפקד כי האיש הגיע להביא לו סיגריות. הלוחם יצא, העביר לעבריין את התחמושת ואז מפקד הפלוגה תפס אותו ולקח את המחסניות שהיו כבר בידיו של העבריין. הלוחם נעצר ואז איים על מפקד הפלוגה: "אגנוב את כל הבסיס", והוסיף איום ישיר למפקדו: "אפגוש אותך במרכזית".

בית הדין הצבאי קבע כי "הנאשם מעורה בעולם הפשע, מקיים קשרים עם גורמים עברייניים, ומכיר סוחרים בכלי נשק ואחרים המחזיקים בכלי נשק מסוגים שונים". נגד החייל הוגש כתב אישום בעבירות של סחר בנשק, הוצאת נשק מרשות הצבא וקשירת קשר לביצוע פשע. הוא עצור עד לתום ההליכים.

לוחם אחר ביחידה, שאף זכה בתואר מצטיין פלוגתי בעבר, נשלח לאחרונה ל-35 חודשי מאסר לאחר שמכר לסוכן סמוי של המשטרה הצבאית החוקרת 6.5 ק"ג מריחואנה – תמורת 115 אלף שקל. תוך כדי העסקה ניסו בלשי מצ"ח לעצור את הלוחם אך הוא הצליח להימלט, ורק שעות אחר כך נעצר. החקירה החלה כאשר למצ"ח הגיע מידע מודיעני כי הלוחם סוחר בסמים. לפני העסקה האחרונה מכר הלוחם לסוכן בשתי עסקאות נוספות קנאביס במשקל של כ-180 גרם ו-1.6 ק"ג תמורת 7,000 ו-27 אלף שקל.

במקרה שלישי, עליו דיווח בחודש שעבר בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, לוחם בגדס"ר נשלח ל-38 חודשי מאסר, לאחר שמכר סמים ושני אקדחים לסוכן מצ"ח שהוצב בגדס"ר. הלוחם מכר לסוכן כ-600 גרם קנאביס ושני אקדחים, תמורת 29 ו-38 אלף שקלים. בית הדין הצבאי קבע כי "הנאשם נכשל בשורה של עבירות חמורות, שנסיבותיהן מלמדות על היכרות מעמיקה עם העולם הפלילי". העונש נגזר בהסדר טיעון ובית הדין התחשב "בנסיבותיו האישיות של הנאשם ובהתנדבותו לשרת כלוחם חי"ר".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "יחידת הסיור המדברית הינה יחידה מבצעית לוחמת הלוקחת חלק מרכזי במשימת ההגנה בגבול רצועת עזה. היחידה שמה דגש על קידום חייליה ושילובם בחברה הישראלית גם לאחר שחרורם מצה״ל. האירועים המדוברים אינם עולים בקנה אחד עם הערכים של היחידה ועם עשייתה השוטפת. בעקבות האירועים האחרונים התקיימו שיחות על ידי המפקדים והובהר כי אין מקום לאירועים מסוג זה".

תגיות:
צה"ל