יעקוב אבו אל-קיעאן

"מאמין בישראל": מיליונר בדואי מצטרף ליעלון

יעקוב אבו אל-קיעאן נמצא במגעים עם מפלגת תל"ם ומספר שמטרתו היא לעזור למגזר הערבי להתקדם. המיליונר הסביר כי אין לו זמן לפוליטיקה, אך הוא אינו מרוצה מתפקודם של חברי הכנסת הערבים: "העם שלי הולך לדרך לא טובה"
בחצי היום
09 בינואר 2019
15:14

איש העסקים הבדואי, המיליונר יעקוב אבו אל-קיעאן, נמצא במגעים מתקדמים להצטרף למפלגתו של משה יעלון "תל"ם". בריאיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב הסביר היום (רביעי) אל-קיעאן כי הוא מאמין בעם היהודי ש"אף פעם לא אכזב" אותו וכי המטרה שלו היא לעזור למגזר הערבי בישראל. "אני מאמין במדינת ישראל, זאת האמת שלי, אין לי מדינה אחרת", אמר בריאיון.

האזינו לריאיון עם יעקוב אבו אל-קיעאן

אל-קיעאן ציין כי הוא אינו מרוצה מעבודתם של חברי הכנסת הערבים ולכן הוא רוצה להיכנס לזירה הפוליטית בעצמו. "אין לי זמן לכנסת, אבל כשאני רואה שהמגזר שלי והעם שלי הולך לדרך לא טובה, אני חייב לרדת לשטח. עליי להרים את ראשי, להציל את המגזר, ליישר אותו ולהביא אותו לדרך הנכונה שנחיה ביחד עם תושבי מדינת ישראל", אמר איש העסקים.

המיליונר אמר כי הוא רוצה להצטרף ליעלון, למרות שעל פי סקרים שביצעו עבורו, אם ירוץ לבד יעבור את אחוז החסימה. "אני לא מבדיל בין ערבי ליהודי. אני מפחד שאם אני אקים מפלגה משלי ואעבור את אחוז החסימה, לא יקחו אותי לממשלה. אני לא רוצה לשבת בחוץ. אני שואף להיות שר לענייני בני מיעוטים", סיפר.

"דיברו איתי ממפלגות אחרות – הרשימה המשותפת, מרצ, מפלגת העבודה. אני שוקל בינתיים, אבל אני יודע שבוגי בשלבים מתקדמים עם חיבורים ואני חושב שאפשר לעשות את העבודה בצורה מקצועית והמגזר הערבי יהיה חלק מהממשלה", אמר אבו אל-קיעאן.