צילום: ראש השב"כ נדב ארגמן

בישראל זוהתה פעילות סייבר מאורגנת שמקורה ברוסיה

הפעילות, שמורגשת ביתר שאת מאז הקדמת הבחירות, לא מקדמת מועמד או עמדה מסוימת בפוליטיקה הישראלית אלא מכוונת כלפי שיח ברשתות החברתיות סביב נושאים מעוררי מחלוקת בחברה הישראלית
גילי כהן ועמיחי שטיין
09 בינואר 2019
20:18

בישראל מזהים פעילות סייבר בולטת ומאורגנת מצד גורמים שמקורם ברוסיה, זאת על רקע התרעת ראש השב"כ נדב ארגמן מפני ניסיון של מדינה זרה להתערב בבחירות בישראל - כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. אנשי סייבר שמעורים בפעילות מסרו כי הפעילות של הגורמים ברשתות החברתיות תפסה תאוצה מאז הקדמת הבחירות.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

כך, הפעילות לפי שעה לא מקדמת מועמד או עמדה מסוימת בפוליטיקה הישראלית אלא מכוונת כלפי שיח ברשתות החברתיות סביב נושאים מעוררי מחלוקת בחברה הישראלית, לרבות שסעים. כמו כן נודע שמתקיימת גם פעילות איראנית עוינת, אך בהיקף מצומצם.

 

ברקע, גורמים בקרמלין דחו את האפשרות שרוסיה קשורה להתרעת ראש השב"כ."הישראלים מאשימים את רוסיה כי כולם מאשימים אותנו - זה הלהיט התורן", ענה גורם מקורב לארמון הנשיאות הרוסי לשאלת כאן חדשות. "אין לי מושג למה הישראלים מאשימים אותנו, אתה צריך לשאול אותם מה הסיבה שלהם".

מוקדם יותר היום התייחס דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב לפרסומים ואמר: "אין לנו שום כוונה להתערב בבחירות בישראל". בדברים שאמר לכלי תקשורת ברוסיה קרא: "אל תקראו את העיתונים הישראלים. התערבות בבחירות? אין דבר כזה ואין מה לדבר על זה. רוסיה לא התערבה, לא מתערבת ולא מתכוונת להתערב בשום הליך בחירות בשום מדינה בעולם".

כמו כן, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאזהרות ראש השב"כ ואמר: "ישראל ערוכה לסכל כל התערבות קיבנרטית בבחירות. אין מדינה שערוכה טוב יותר מאיתנו".