השר איוב קרא
-

קרא נלחם על מקומו בליכוד: "זרקו עלינו אבנים בגלל חוק הלאום ונותרנו נאמנים"

שר התקשורת איוב קרא שלח את בתו לשכנע את ראש הממשלה לאפשר לו להתמודד על משבצת המועמד הלא-יהודי בליכוד, אך היא לא הצליחה לשכנע את נתניהו להעניק את השיריון המיוחל
מיכאל שמש
09 בינואר 2019
20:48

השר איוב קרא ממשיך להילחם כדי להשיב את שיריונו ברשימת הליכוד: קרא שלח את בתו להיפגש עם ועדת החוקה של הליכוד בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי שתשכנע אותו לאפשר לו להתמודד על משבצת המועמד או המועמדת הלא-יהודים בליכוד. הבת, אמירה קרא, סטודנטית בת 22, אמרה לנתניהו ולשרים: "ספגנו התקפות קשות בגלל חוק הלאום, אבל נשארנו נאמנים". עם זאת, היא לא הצליחה לשכנע את ראש הממשלה להעניק את השיריון המיוחל.


״איש מהיושבים כאן לא שילם מחיר כל כך יקר על תמיכה בחוק הלאום", אמרה קרא. "אני ומשפחתי ספגנו התקפות קשות, זרקו לנו אבנים על הבית, למרות זאת נשארנו נאמנים לראש הממשלה ולליכוד״. למרות הדברים, נתניהו החליט שלא לשנות את החלטתו בשל אכזבתו מתפקודו של קרא כשר התקשורת. נתניהו לא היה שבע רצון מכך שקרא הביא להדחתה של יו"ר הרשות השנייה, יוליה שמאלוב ברקוביץ, שאיימה לפגוע בערוץ 10. כמו כן, נתניהו הסתייג מהתקרית המביכה של קרא בדובאי, וההסתבכות של לשכת קרא עם השלטונות במדינה.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

התקרית של קרא אירעה בחודש נובמבר, אז השתתף בשבוע שעבר בכנס תקשורת בינלאומי בדובאי, אך כשהגיע לשדה התעופה כדי לשוב ארצה עוכב בידי השלטונות לא עלה על טיסתו המתוכננת. מבדיקת כאן חדשות עלה כי קרא איחר להגיע לשדה התעופה, ולא הקשיב להוראות של גורמי השלטון בדובאי - גם לא בזמן השהות בנמל. הדבר הביא לעיכובו במשך שעות בנסיכות ולמבוכה גדולה.


תגיות:
איוב קרא