אלקין על ארגמן: "מבחינה ביטחונית היה עדיף לא להגיד את הדברים"

השר התייחס לראש השב"כ שנקב בשמה של מדינה זרה המתערבת לכאורה בבחירות בישראל: "יש כאן נטייה לדבר יותר מדי בפומבי"
הבוקר הזה
10 בינואר 2019
08:57

"אם אומרים משהו שהצנזורה פוסלת אז ברור שבדיעבד מבחינה ביטחונית היה עדיף לא להגיד את הדברים. קורה לפעמים. זו נטייה ישראלית כוללת לדבר יותר מדי בפומבי. היא קיימת גם אצל גורמי בטחון וגם אצל פוליטיקאים". כך אמר הבוקר (חמישי) השר זאב אלקין על דבריו של ראש השב"כ, נדב ארגמן, בנוגע להתערבות של מדינה זרה בבחירות בישראל. בדבריו באוניברסיטת תל אביב נקב ארגמן בשמה של מדינה שפועלת לדבריו על מנת להתערב בהליך הבחירות, אך פרסום שמה של המדינה נאסר על ידי הצנזורה.

האזינו לריאיון המלא עם השר אלקין 

אלקין הוסיף בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "בזמנו, כשהייתי יושב ראש ועדת חוץ וביטחון, ראיתי כמה נזקים נגרמים למדינה בגלל יותר מדי דיבורים. ראיתי כמה שהאויבים שלנו יודעים עלינו מהתקשורת הגלויה. מידע שבמדינות אחרות מושג על ידי מודיעין מסובך אצלנו מושג בקלות  בגלל ברברת יתר". עם זאת הדגיש אלקין כי דבריו על "ברברת היתר" כוונו לחברי קבינט במבצע צוק איתן ולא לדברים של נדבר ארגמן בנוגע להתערבות בבחירות. "ארגמן הוא ראש שירות מנוסה ורב זכויות והוא אמר אמירה שמשיקולי צנזורה לא היה צריך להגיד אותה".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

על האפשרות שמדינה זרה תתערב בבחירות אמר השר אלקין: "אני לא אתייחס לנושא הזה מפאת צנזורה מעבר למה שנאמר על ידי ראש השב"כ וראש הממשלה. אנחנו כמדינה ערוכים לכל ניסיון על ידי סייבר מכל גורם אם זה גורם פרטי או מדינתי. מדינת ישראל היא אחת המתקדמות מבחינת יכולות הגנת הסייבר ואנחנו ערוכים לכל תרחיש".