ניסו שחםפרסום ראשון: המחלקה לחקירות שוטרים הגישה ה
צילום: פלאש 90

מח"ש הגישה ערעור על זיכויו של ניצב בדימוס ניסו שחם

המחלקה לחקירות שוטרים טוענת כי מפקד משטרת ירושלים לשעבר "פגע קשות בשוויון ההזדמנויות של שוטרות בעבודה ובמחויבותו לאכיפת החוק ולתקינות האינטרס הציבורי
שלי טפיירו
10 בינואר 2019
09:55

פרסום ראשון: המחלקה לחקירות שוטרים הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב ערעור על זיכויו של מפקד מחוז ירושלים במשטרה לשעבר, ניצב ניסו שחם מעבירת מרמה והפרת אמונים בשמונה הפרשות שיוחסו לו בכתב האישום.

בערעור נטען, בין השאר כי "מכלול התנהלותו של המשיב בכל הפרשות פגע פגיעה חמורה בכבוד האדם של השוטרות, ביכולת התמרון החופשית שלהן מול מאוויו של מפקד בכיר מהן, ובחירותן לבחור את בחירותיהן באופן אוטונומי מוחלט".

עוד מוסיפה הפרקליטות וטוענת כי "המכלול השחית את מקום העבודה - הוא פגע קשות בשוויון ההזדמנויות של שוטרות בעבודה; בחובת האמון שחב המשיב כקצין בכיר במשטרה לחברותיו, לחבריו, למפקדיו ולפקודיו; בחובת האמון שחב המשיב לציבור בכללו.  הוא פגע קשות במחויבותו לאכיפת החוק ולתקינות האינטרס הציבורי שעליו הוא עצמו מופקד.  המכלול פגע בכל הערכים המוגנים על ידי העבירה של מרמה והפרת אמונים – קרי, אמון הציבור ברשויות, טוהר המידות של עובדי הציבור ותקינות המעשה המנהלי שעליו מופקד עובד הציבור".

ניצב בדימוס ניסו שחם, הואשם בביצוע עבירה של מרמה והפרת אמונים בשל מכלול מעשיו במסגרת שמונה פרשות שונות. מכתב האישום עלה כי קשר קשרים אינטימיים בעלי אופי מיני עם שמונה שוטרות זוטרות, צעירות ממנו, ופעל בענייניהן תוך ניגוד עניינים. כמו כן יוחסו לו שתי עבירות של מעשה מגונה ועבירה של הטרדה מינית בגין שלוש פרשות מתוך שמונה המוזכרות. בית משפט השלום בתל אביב הרשיע אותו בעבירה של מעשה מגונה בשוטרת אחת וזיכה אותו משאר סעיפי האישום. על שחם נגזרו 240 שעות שירות לתועלת הציבור.

לאחר הכרעת הדין בעניינו אמר שחם: "יכול להיות שלא הייתי צריך להיות מפכ"ל אך לא הייתה שום סיבה להעמיד אותי לדין". בריאיון למתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב אמר שחם: במשדר אמר שחם: "עשיתי טעות בניסיון נשיקה של השוטרת אבל מח"ש לא התכוונו לבדוק את העובדות. הם הדליפו את הכול לתקשורת בלילה ומכאן הייתה אסקלציה שהם היו צריכים להוכיח אותה והם עשו את זה בשתי דרכים. האחת היה צריך ללחוץ על האנשים, והשנייה באמצעות חוקרים ושיטות חקירה שונות".