הפתעה בספר לימוד במרוקו: מפה עם דגל ישראל בלי אזכור של הפלסטינים

העיתון "א-ראי אל-יום" מדווח על ספר לימוד בצרפתית בה ירושלים מופיעה כבירת ישראל. ברשתות החברתיות נכתב כי מדובר בעוד שלב בנורמליזציה עם ישראל. בארגון המתנגד לכך פנו לגורמים רשמיים שיטילו עונש על המפיצים
רועי קייס
10 בינואר 2019
11:05

במרוקו הופצו בימים האחרונים דפים מתוך ספר לימוד בשפה הצרפתית, בה מופיעה מפה של המזרח התיכון עם שמה של ישראל ודגלה מבלי אזכור של הפלסטינים. העיתון "א-ראי אל-יום", היוצא לאור בלונדון, הספר פורסם על ידי הוצאה לאור בקזבלנקה וישראל מתוארת בו כבירת ישראל וכעיר הקדושה ליהודים.


צילום מתוך ספר הלימוד במרוקו

בטקסט שנלווה למפה שפורסמה בספר הלימוד נכתב כי "ישראל היא מדינה שהיהודים הקימו ב-1948 וגרים בהם פלסטינים ערבים וישראלים יהודים". בעיתון נכתב שגולשים ברשתות החברתיות ראו בספר עוד פרק בנורמליזציה עם ישראל. בנוסך לכך, בספר גם נכללה תמונת של כיפת הסלע ונאמר שהיא שוכנת בישראל.

במרכז המעקב המרוקני למאבק בנורמליזציה עם ישראל אמרו בתגובה שהם קיבלו הודעות מהעוקבים שלהם לגבי הספר. הארגון קרא לשלטונות וכל המוסדות הרלוונטיים לשאת באחריות כדי לפקח אחר ענף ההוצאה לאור בעניין "השערוריה הזאת". בנוסף הארגון דרש מהגורמים הרשמיים להטיל את העונשים הנדרשים ולהוריד מהמדפים את הספר המדובר שמיועד לילדים.

תגיות:
ישראל