פקח שהגיע לזירת התאונה בה נהרג אילון שלו אמסלם: "הנהג שתה המון מים כדי לטשטש את האלכוהול"

נמשך שלב ההוכחות במשפטו של הנהג שדרס את הנער לפני כארבעה חודשים. פקח העירייה שהעיד סיפר שהנהג שתה כמויות גדולות של מים כדי לטשטש עקבות. בוחן תנועה שהגיע למקום העיד: "הנהג זיגזג ונהג כמו משוגע"
מורן שכניק
10 בינואר 2019
14:30

הדיון בשלב ההוכחות במשפטו של אלי בר זכאי, הנהג שדרס למוות את אילון שלו אמסלם, נמשך היום (חמישי) בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בדיון העידו שני שוטרים ופקח עירייה שהגיעו לזירת התאונה. הפקח סיפר בעדותו שבר זכאי ביקש ממנו מים ובזמן הטיפול בנער, לפני בדיקת האלכוהול, הוא שתה המון מים. הפעולה הזאת נכנסה לכתב האישום בתור שיבוש הליכי חקירה.

"בשלב מסוים הנהג פנה אליי ושאל אם יש לי מים. ניגשתי לניידת היה שם בקבוק מים של ליטר וחצי שלא נגעתי בו הבאתי לו. אחרי מספר דקות, הוא שאל אם יש לי עוד מים הבנתי שכנראה יש כאן בעייתיות", המשיך הפקח. "כל הזמן טיפלתי בילדים הוא היה עסוק בטלפון הסקתי שכנראה שתה לפני זה והוא שותה מים כדי לטשטש אותו. אמרתי לנהג בניידת שאם הוא יבקש עוד מים שלא ייתן לו".

בוחן התנועה של המשטרה מספר בביהמ"ש שלירון קורמן, עדת ראייה לתאונה, אמרה בשיחה שלה למשטרה: "הנהג זיגזג ונהג כמו משוגע".

לפני כשלושה שבועות העידו עדי ראייה וחבריו של אמסלם בפתיחת דיון ההוכחות. הנהג מואשם בהריגתו של אמסלם, בגרימת חבלה חמורה, נהיגה בשכרות ועבירות נוספות. עדי הראייה תיארו רכב שהגיע במהירות גבוהה, ואיבוד שליטה על הרכב ברגע האחרון.

אחד מעדי הראייה סיפר בדיון כי "עמדתי ברמזור, היה אור אדום. שמעתי רעש מחריש אוזניים, סחרור כזה, תוך שניות ראיתי את האוטו נתקע בעמוד חשמל מצד שמאל שלי. לא ראיתי אותו פוגע באנשים או משהו. הנהג יוצא מהרכב, וראיתי שהוא בסדר אז החלטתי לא לעמוד ברמזור. חניתי מצד ימין, יש שם חניון כזה, וניגשנו לאזור של הפגיעה".

עדת ראייה נוספת סיפרה בדיון: "ראיתי את הילד פצוע (חברו של אילון), עם הראש על שפת המדרכה וכל הגוף מוטל בכביש. באתי אליו ושאלתי מה קרה לך, עם מי היית? הוא אמר שהיה עם עוד חבר. שאלתי איפה הוא והוא אמר שהוא לא יודע אבל שאחפש אותו".

לפני כחודש, עתרה משפחתו של אמסלם לבג"ץ גד הפרקליטות בדרישה להוסיף לכתב האישום נגד הנהג הפוגע סעיף של הפקרה. המשפחה טוענת כי הנהג, אלי בר זכאי, אמנם לא ברח מהמקום לאחר התאונה, אך נשאר בזירה כדי להסתיר ראיות ולשבש חקירה – ולא טרח להעניק עזרה לאילון שהוטל פגוע בסמוך.