אחמד טיבי
הדס פרוש, פלאש 90

אחמד טיבי: החברות הנוספות ברשימה המשותפת מנעו את המשך האיחוד

יו"ר תע"ל, בריאיון ראשון מאז שהודיע על התפצלותו מהרשימה המשותפת, אומר בכאן רשת ב, כי הציבור רוצה מנהיג מנוסה ומצליח וכי בקרב הצעירים הוא מוביל ללא מתחרים על הנהגת הציבור הערבי. טיבי הביע תקווה שמפלגתו תוכל לסייע בהקמת גוש חוסם לאחר הבחירות
מרחאבית
10 בינואר 2019
15:07

יו"ר מפלגת תע"ל, חבר הכנסת אחמד טיבי, אומר היום (חמישי) כי בשבועות שקדמו לפרישת מפלגתו מן הרשימה המשותפת הציבו מרכיביה האחרים דרישות שהיענות להן הייתה מונעת ריצה משותפת בבחירות. בראיון ראשון מאז שהודיע על התפצלות מהרשימה המשותפת אמר טיבי לערן זינגר בתכנית "מרחאבית" בכאן רשת ב כי תע"ל ביקשה דבר אחד בלבד- שהציבור יחליט מי יעמוד בראש הרשימה, והתחייבה לקבל בהכנעה ובכבוד כל תוצאה שתתקבל.

האזינו לריאיון עם אחמד טיבי:

"אני מכיר את המצב ברחוב. מכירים את השינויים שחלו בחברה הערבית. המצב היום שונה מיום הקמת הרשימה המשותפת. קיבלנו ב-2015 את הגזירה כי רצינו להיענות לדרישת הציבור שרצה איחוד. היו קשיים וויכוחים וכישלונות והצלחות אבל עבדנו והצלחנו למלא את שליחותנו כח"כים ערבים באופוזיציה. אחרי שתע"ל התפלגה אין יותר רשימה משותפת. אנחנו שוקדים על הרכבת הרשימה שלנו. זו תהיה הרשימה החזקה ביותר עם אישי ציבור שיש להם רזומה מרשים בשירות הציבור כעשייה והיא תהיה הפתעת הבחירות. תע"ל תפתח את שוריה לכוחות מבחוץ. יחד נהיה מפלגה שתייצג את כלל הציבור הערבי על כל רבדיו".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

טיבי אישר את הפרסום כי מפלגתו מנסה לצרף לשורותיה את עלי סלאם ראש עיריית נצרת ואת מאזן גנאים, ראש עיריית סח'נין לשעבר. "אין ספק שבכל רשימה שהם יהיו הם יהיו תוספת חשובה". הוא שלל אפשרות של ישיבה בממשלה עתידית כלשהי: "זו אחריות קולקטיבית שאני לא יכול לקבל אותה". עם זאת ציין כי היה רוצה מאוד להיות חלק מגוש חוסם שיסייע להפיל את נתניהו: " זה חלומו של כל אופוזיציונר"

אחמד טיבי דחה את האמירה כי הציבור מעוניין במנהיגים צעירים וחדשים: "הציבור רוצה מנהיג מנוסה ומצליח ולעתים הוא אומר 'לא' לצעירים שניסו אותם ולא ממש היוו סיפור הצלחה. אני שם לב באחרונה שיש פעילי מפלגה מסויימת שמאוד רוצים שטיבי יפרוש למרות שבהנהגות שלהם החיו שם 40 שנה. אני לא מתערב למפלגות האחרות את מי הן בוחרות ומי הן מדיחות. המפלגה שלי תבחר בי והיא תחליט אם להדיח אותי. בקרב הצעירים בכל הסקרים אני מוביל ללא מתחרים".