ארכיון
הדס פרוש, פלאש 90

בריק לא מוותר: "זה לא רע להיות אובססיבי"

נציב קבילות החיילים היוצא, האלוף במילואים יצחק בריק, מבהיר כי "איני מוכן שחיילים צעירים ייהרגו במלחמה בגלל חוסר הכנה". בריאיון שישודר במלואו מחר בכאן רשת ב הוא מוסיף: "במלחמה הקרובה, בניגוד לעבר, ייפלו אלפי טילים במרכז הארץ עם נזקים כבדים"
כרמלה מנשה
10 בינואר 2019
17:30

נציב קבילות החיילים היוצא, האלוף במילואים יצחק בריק, אומר בריאיון לכאן רשת ב כי אינו מוכן שחיילים צעירים ייהרגו במלחמה בגלל חוסר טיפול נאות והכנה נאותה. "החברים שלי נהרגו במלחמת יום הכיפורים כתוצאה ממחדלים", אמר בריאיון שישודר במלואו מחר בתכנית "בחצי היום השישי". "זה לא סיפור של מלחמת יום הכיפורים, זה סיפור אחר, לא פחות מאיים מן המלחמה ההיא, אולי הרבה יותר".

"במלחמה הקרובה, בניגוד לעבר, ייפלו אלפי טילים במרכז הארץ עם נזקים כבדים", המשיך בריק. "כדי לעצור אותם צריך להיכנס מיד לשטחי אויב. בשביל זה צריך להיות מוכנים, ופה יש לנו בעיה של מוכנות, שתעלה לנו ביוקר רב אם לא נתקן את כל הליקויים שהצבעתי עליהם בביקורת שלי".

על הטענה שנשמעה בחודשים האחרונים, שלפיה הוא אובססיבי, אמר בריק כי "זה לא רע להיות אובססיבי כשאתה הולך עם האמת שלך. אני קורא לזה אובססיביות חיובית, ואני לא מוותר".

"אני אומר להורים: יש בעיה של מוכנות של הצבא", הוסיף בריק. "הצבא לא יפסיד במלחמה אבל ישלם מחירים כבדים מאד היות שהוא לא מוכן והגיע הזמן להגיד את זה ולא ללכת באופוריה בתחושה שהכול נהדר. כשזה יקרה תישאל השאלה למה הדברים לא נאמרו".