נתניהו ומנדלבליט, ארכיון

השלמות חקירה בתיק 4000: "לא יעכבו את החלטת היועמ"ש"

גורמים באתר וואלה זומנו לתת עדות, כך פורסם הערב בחברת החדשות. עם זאת, גורם הבקיא בפרטי החקירה אומר כי מדובר בצעד טכני בלבד שלא צפוי לעכב את פרסום החלטתו של מנדלבליט בתיקים
רועי ינובסקי
10 בינואר 2019
22:39

השלמות בתיק 4000 - תיק וואלה-בזק: המשטרה ביצעה השבוע השלמות חקירה בתיק, בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, כך פורסם לראשונה בחברת החדשות.


במסגרת השלמות החקירה זומנו לעדות גורמים באתר וואלה בתקופה הרלוונטית לחקירה. על פי גורמים הבקיאים בפרטי החקירה מדובר בצעדים טכניים ולא משמעותיים שאין להם השפעה התיק ולא צפויים לעכב את פרסום החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

ביום שני השבוע טען ראש הממשלה בנימין נתניהו החשוד בשוחד בתיק כי דרש בשתי הזדמנויות מחוקרי המשטרה לקיים עימות בינו לבין עדי המדינה בתיקים נגדו.

ביום שישי האחרון פורסם בחדשות השבוע בכאן 11 כי פרקליט המדינה שי ניצן תומך בהגשת כתב אישום נגד נתניהו בעבירות של שוחד ומרמה בתיקים השונים נגדו, ובכך הוא מאמץ את המלצות פרקליטות מיסוי וכלכלה.


בתיק 1000, תיק טובות ההנאה, תומך פרקליט המדינה באישום במרמה והפרת אמונים. מתחת לפני השטח קיים מתח גדול על רקע חשש שיהיו מי שינסו להשפיע על עמדתו של ניצן, שעוד לא פרסם רשמית את חוות דעתו, וישכנעו אותו לקבור את תיק 2000 – המוצק ביותר מכל התיקים. הראיות בתיק מוקלטות מפי שני גיבורי העסקה – מו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס ונתניהו.