מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

תיק 2000: במשטרה רצו לעצור את מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס

החוקרים חזרו בהם מההחלטה לעצור את מוזס, בשל חומרת הראיות, על מנת לא לפגוע בתיק. נתניהו עצמו היה מופתע בחקירתו הראשונה בנוגע למגעים עם מו"ל ידיעות אחרונות
מרדכי גילת
11 בינואר 2019
21:32

בשל חומרת הראיות בתיק 2000, בו נחקרים המגעים לעסקת שוחד לכאורה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, במשטרה רצו לעצור בתחילת החקירה את מוזס. כך דיווח הערב (שישי) פרשננו מרדכי גילת בחדשות השבוע בכאן 11.


לאחר התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, החליטו החוקרים שלא לעצור את מוזס על מנת שלא לחשוף את החקירה ולגרום נזק לתיק. נתניהו עצמו הופתע בחקירתו הראשונה במסגרת תיק 2000, בין השאר בשל העובדה כי לא ידע שבידי המשטרה יש את הקלטות השיחות בינו לבין מוזס. ראש הממשלה היה בטוח כי הוא צפוי להיחקר דווקא בתיק 4000 - אשר נוגע לעסקת מיזוג בזק-יס.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

במקביל, עד המדינה בתיק 4000, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר, מאותת לאחרונה כי הוא לא מרוצה מההסכם שנחתם עמו, וייתכן שהוא מעוניין לחזור בו. גורמים במערכת אכיפת החוק אומרים: "אם פילבר יחזור בו מעדותו, נסתדר בלעדיו".


בחודש שעבר דיווח פרשננו מרדכי גילת כי גורמים במערכת אכיפת החוק התייחסו לתיקי נתניהו ואמרו כי תיק 4000 הוא "תיק ברזל", אך תיק 2000 הוא החמור ביותר והמוצק ביותר מבחינת ראיות. תיק 2000 מכונה בקרב גורמי אכיפת החוק, "תיק הפלדה" ועמדתה של פרקליטת מיסוי וכלכלה בתל אביב, ליאת בן ארי, בתיק היא חד משמעית: מדובר בתיק שוחד קלאסי. גילת ציין גם כי למרות שלא אושר לנתניהו הסדר למימון הייעוץ המשפטי, נכון להיום הוא עדיין לא שילם לכמה מפרקליטיו.