אבי גבאי בוועידת מפלגת העבודה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גבאי גייס את רון אסולין שניהל את קמפיין הבחירות של אריאל שרון

בתוך מפלגת העבודה ממשיכים לתקוף את היו"ר, ואומרים: הוא פוסל את נתניהו אך מתנהג כמוהו. במקביל, בני גנץ מחזר אחר רמטכ"ל לשעבר נוסף על מנת שיחבור אליו - גבי אשכנזי
יואב קרקובסקי
11 בינואר 2019
22:03

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי גייס לקמפיין הבחירות שלו את רון אסולין - מי שבעבר ניהל את קמפיין הבחירות של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. כך פורסם הערב (שישי) לראשונה בחדשות השבוע בכאן 11. אסולין היה זה שעזר לשרון לעצב את דמותו מחדש בקרב הציבור, לאחר שתדמיתו נפגעה בעקבות מלחמת לבנון הראשונה.


במקביל, המתקפות על גבאי מבית לא נפסקות. ח"כים בעבודה אומרים כי "גבאי פוסל את נתניהו אך מתנהג כמוהו". כמו כן, מקורבים לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק אמרו כי ההדחה של ציפי לבני מהמפלגה היממה את ברק, והוא "מאוכזב מגבאי".

עוד אומרים ח"כים בעבודה כי ההאשמה של גבאי שלבני חתרה נגדו, מזכירה את טענת נתניהו כי היא ניסתה  לעשות "פוטש". גורמים במפלגה הוסיפו: "לבני צודקת – גבאי הכשיל ניסיונות לחיבורים ודרש לעמוד בראש. הוא היה יכול למנוע את הקמת מפלגתו של בני גנץ אם היה קולט אותו למחנה הציוני".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הופעה פומבית של גנץ - רק לקראת סוף החודש

גורמים במערכת הפוליטית אומרים הערב כי הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ מחכה להחלטה של רמטכ"ל לשעבר נוסף - גבי אשכנזי, לפני שהוא יפנה לציבור במסגרת התמודדתו בבחירות 2019. בסביבת גנץ אומרים כי הם מעוניינים לצרף את אשכנזי אך לא מחכים לו כדי לצאת לתקשורת. בסביבת אשכנזי אומרים: הוא ייכנס למערכת הפוליטית אם יידע שיתרום להקמת גוש שיביא מהפך.

כך או כך, הופעה פוליטית פומבית ראשונה של בני גנץ צפויה רק לקראת סוף החודש. גם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מחזר אחר אשכנזי, והציע לו להיות מספר 2 במפלגה ושותף בקבלת החלטות.

תגיות:
אבי גבאי