"15 לוחמים ב-2 קבוצות": חמאס פרסם את תחקיר ההיתקלות בח'אן יונס

הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה סרטונים ממצלמות אבטחה, לטענתה מהתקרית בנובמבר האחרון שבה נהרג סא"ל מ'. לטענת הארגון, סיירת מטכ"ל עמדה מאחורי הפעולה, שלפניה הוברח ציוד דרך המעברים. הארגון פרסם סרטונים בהם הקטעים מתעדים פעולות החילוץ מצד הכוח הישראלי ואת המרדף של אנשי חמאס אחר הכוח
רועי קייס
12 בינואר 2019
17:23

דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, ערך היום (שבת) מסיבת עיתונאים בה חשף פרטים על פעולת צה"ל בחאן יונס בחודש נובמבר, שנהרג בה סגן אלוף מ'. לטענתו, חיילים מסיירת מטכ"ל הם שהסתננו לרצועת עזה, ומטרת המבצע הייתה להשתיל מערכת ריגול שתצותת לרשת הפנימית של חמאס. 


דובר הארגון טען כי בחודשים שלפני המבצע, הוברח ציוד טכני דרך המעברים ובייחוד ממעבר כרם שלום. הוא תיאר כי הכוח המיוחד השתמש בתעודות מזויפות של אזרחים מעזה ובמסמכים של אגודת צדקה בינלאומית. הכוח היה מחולק לשתי קבוצות: קבוצה אחת הייתה אמורה לבצע את יעד של המבצע והאחרת היתה אמורה לאבטח את הכוח. הכוח הסתנן, לדבריו, מאחד האזורים הקשים למעבר וניצל את הערפל הכבד. לדברי אבו עוביידה, הציוד שחמאס השתלט עליו מכיל "סודות גדולים", וכי הוא "צריך להדאיג את ישראל, שכן הוא ישמש את הארגון במלחמת המוחות עם ישראל".

הארגון פרסם סרטונים ממצלמות אבטחה שמתעדים את אנשי הכוח, כלי הרכב שלהם וחלק מהתקרית כביכול. הקטעים מתעדים פעולות החילוץ מצד הכוח הישראלי ואת המרדף של אנשי חמאס אחרי הכוח.