תקיפת צה"ל ברצועה, הלילה

אחרי התקיפה - חמאס מאיים: ישראל משחקת באש

דובר הארגון הבהיר כי "המשך הרג מפגינים בדם קר והפצצת מוצבי ההתנגדות הם הסלמה מסוכנת". בכיר נוסף אמר אחרי תקיפת צה"ל כי הפלגים הפלסטינים עלולים להידחף לסבב לחימה חדש מול ישראל ברצועה
נורית יוחנן
13 בינואר 2019
09:05

ההסלמה בדרום – חמאס מאיים: דובר ארגון הטרור העזתי פוזי ברהום הגיב הבוקר (ראשון) לתקיפת צה"ל ברצועה, שהגיעה בעקבות שיגור הרקטה לעוטף עזה, ואמר כי "המשך הרג מפגינים בדם קר והפצצת מוצבי ההתנגדות הם הסלמה מסוכנת ומשחק באש".


עוד אמר ברהום כי ישראל היא הנושאת באחריות לתוצאות התקיפות. בכיר נוסף בחמאס, עאטף עדוואן, אמר בריאיון לאתר אינטרנט פלסטיני כי במידה והתנאים בעזה יישארו כמו שהם – סגירת מעבר רפיח, הקפאת הכסף הקטרי וחוסר התקדמות בפיוס הפנים פלסטיני, הדבר עלול לדחוף את הפלגים בעזה לסבב לחימה חדש מול ישראל.

מעבר רפיח שבין מצרים לעזה נותר סגור גם היום לתנועת יוצאים (ניתן רק להיכנס לעזה). מדובר בהחלטה מצרית והמעבר נותר במצב זה מאז השבוע שעבר, אז הסיגה הרשות הפלסטינית את פקידיה מהמעבר.

מטוסי חיל האוויר של צה"ל תקפו אמש שתי עמדות תת קרקעיות של חמאס בצפון רצועת עזה. זאת בתגובה לירי הרקטה מעזה, שנפלה בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב. מצה"ל נמסר כי "ארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה. צה"ל ימשיך לפעול להגנת אזרחי ישראל ונגד טרור משטח הרצועה".

ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן אמר לאחר נפילת הרקטה, שלא גרמה לנפגעים: ״לפני שניכנס שוב לתקופה של טרור מזדמן הכולל טיפטופי ירי, בלוני תבערה ועוד מבית היוצר של חמאס, זה הזמן לעצור את הטרור ולהגיב". עידאן הוסיף כי ״הגיע הזמן לפעול נגד ראשי חמאס ולבטל את העברת הכסף הקטארי, שאמור לעבור בשבוע הבא.״