רב אלוף גדי איזנקוט
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

איזנקוט: "יותר מ-400 טילים נורו בסוריה לעבר מטוסי חיל האוויר"

הרמטכ"ל איזנקוט, שמסיים מחר את תפקידו, לכאן רשת ב: "לחיזבאללה יכולת שולית מאוד". איזנקוט הדגיש כי ישראל ערוכה גם לאפשרות של הסלמה בעזה וציין כי המציאות שם "נפיצה מאוד"
הבוקר הזה
14 בינואר 2019
07:10

הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט, שמסיים מחר את תפקידו, סיפר הבוקר (שני) כי במהלך הפעילות של צה"ל בסוריה בשנתיים האחרונות, נורו לעבר מטוסי חיל האוויר יותר מ-400 טילים. "לצערי במקרה אחד נפגע מטוס 16-F, אך הטייסים צנחו בשלום", ציין בריאיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם רב אלוף גדי איזנקוט

איזנקוט ציין עוד כי חופש הפעולה בסוריה הפך "למורכב יותר" לאחר שהצבא הסורי השתלט שוב על רוב שטחי המדינה. "פעלנו בצורה אינטנסיבית מאוד כדי לסכל הגעה של אמצעים שאמורים להשיג את יכולת הדיוק של חיזבאללה. בשעה זו אין לחיזבאללה יכולת דיוק שיודעת לפגוע בישראל, אלא יכולת שולית מאוד", הרגיע הרמטכ"ל היוצא.

הרמטכ"ל היוצא התייחס למצב ברצועת עזה ואמר כי "המציאות שם מאד נפיצה". איזנקוט הדגיש כי ישראל ערוכה גם לאפשרות של הסלמה, "אבל עושים הכל כדי למנוע זאת". איזנקוט סיפר כי הצבא פעל בשנים האחרונות גם בפעילות תת קרקעית וגם בפעילות אווירית "כדי לפגוע באויבים ולמנוע הסלמה". עוד הוסיף כי סוכלו 18 מנהרות שאיימו על היישובים בעוטף עזה וכי עד סוף הקיץ השנה, יושלם המכשול.

על רקע האזהרות של נציב קבילות החיילים, אלוף (במיל') יצחק בריק, כי צה"ל לא מוכן למלחמה, אמר איזנקוט כי הוא מכבד את האלוף במיל' בריק, "אבל אין לו את הכלים לבדוק את המוכנות של צה"ל למלחמה". איזנקוט ציין כי הוא איננו מזהה כוונה של מישהו מהאויבים לבצע מהלך התקפי נגד מדינת ישראל "בשל העוצמה שצה"ל מקרין לסביבה". עם זאת הדגיש הרמטכ"ל כי אנו בסביבה נפיצה מאד, במציאות מאד מורכבת ולכן הדריכות מאוד גבוהה.