בצלאל סמוטריץ' ואורי אריאל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אריאל או סמוטריץ': האיחוד הלאומי בוחר יו"ר

128 חברי מרכז המפלגה צפויים לבחור גם את הרשימה לכנסת. בין השמות הבולטים: הח"כית לשעבר אורית סטרוק ומנכ"ל המפלגה • אם יפסיד, השר אריאל צפוי שלא להיות בכלל ברשימה
זאב קם
14 בינואר 2019
08:51

אחרי הטלטלה הגדולה בגוש הימין עם הקמת המפלגה החדשה של נפתלי בנט ואיילת שקד, היום (שני) יתקיימו הבחירות לראשות האיחוד הלאומי. 128 חברי מרכז האיחוד צפויים להכריע את זהות היו"ר הבא בין היו"ר הנוכחי, השר אורי אריאל, לח"כ בצלאל סמוטריץ'. אם יפסיד, השר אריאל צפוי שלא להיכלל בכלל ברשימת המפלגה, משום שנרשם רק לבחירות לתפקיד היו"ר.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

מלבד בחירות היו"ר, חברי מרכז האיחוד הלאומי צפויים לבחור גם את חברי הרשימה לכנסת. בין השמות הבולטים שמיועדים לרשימה נמצאים הח"כית לשעבר אורית סטרוק, מנכ"ל המפלגה, אופיר סופר, ובנו של הרב אליהו מצפת, עמיחי אליהו.

אחרי הבחירות שייערכו היום, השלב הבא מבחינת האיחוד הלאומי יהיה איחוד עם הבית היהודי. בניגוד לעבר, הפעם באיחוד הלאומי ידרשו – וצפויים גם לקבל – נציגות שווה ברשימה לכנסת. בנוגע למקום הראשון ברשימה המאוחדת, קיימת הצעת פשרה שלפיה מפלגה אחת תזכה במקום הראשון, ואילו השנייה תקבל את תפקיד השר הבכיר יותר, אם המפלגה תיכנס לקואליציה שתקום.