אבו מאזן
אי-פי

פתח על דברי ארדן בכאן רשת ב: "ישראל תישא באחריות לפגיעה באבו מאזן"

בארגון גינו את דברי השר לביטחון הפנים, שקרא בריאיון לקלמן ליברמן לשקול שלא לאפשר לאבו מאזן לחזור מחו"ל: "זה טרור מטעם המדינה"
נורית יוחנן
14 בינואר 2019
12:50

ארגון פתח גינה היום (שני) את דברי השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, שאמר אתמול בריאיון לכאן רשת ב כי "בפעם הבאה שאבו מאזן יוצא לחו"ל - צריך לשקול למנוע ממנו לחזור". בפתח אמרו כי מדובר ב"טרור מטעם המדינה", וכי ישראל תישא באחריות של כל פגיעה בחזרתו של אבו מאזן לאזור. עוד נמסר מהארגון כי צעד כזה נגד ראש הרשות הפלסטינית ייתפס כעבירה על החוק הבינלאומי.

האזינו לריאיון עם גלעד ארדן בכאן רשת ב:

בריאיון לקלמן ליברמן בכאן רשת ב אמר אתמול ארדן כי "לא צריך לעצור בקיזוז כספי מחבלים. בעבר הוכרז יאסר ערפאת כאישיות שיש להתעלם ממנה, ואולי צריך לשקול באחת היציאות של אבו מאזן מהארץ, לא לאפשר לו לחזור, כיוון שהיום אין לו תרומה לתהליך מדיני כלשהו אלא רק נזק".

ארדן הבהיר עם זאת כי לא מדובר ברעיון שדנו בו בממשלה. "עלו רעיונות בקבינט בנושא הזה, שלא קודמו", אמר. "אני חושב שעכשיו שרואים שהוא אחד המחוללים של האלימות בגבול הדרומי צריך לעבור שלב כלפיו".

דובר הפתח, מוניר א-ג'ארוב, הוסיף כי "האיומים וההסתה של ישראל נגד אבו מאזן הם חלק מהתוקפנות הישראלית נגד הפלסטינים וההנהגה הפלסטינית, וניסיון ברור למנוע מההנהגה להגיש את תוכניותיה באו"ם ולבקש הגנה בינלאומית לפלסטינים".