מצעד צבאי באיראן, בשנה שעברה
צילום: אי-אף-פי

איראן: טענות ישראל על מאות תקיפות בסוריה - שקריות

משרד החוץ בטהראן: "לאיראן אין נוכחות צבאית בסוריה, הוזמנו לשם על ידי ממשלת סוריה כדי למלא משימות של ייעוץ למען המאבק בטרור"
רועי קייס
14 בינואר 2019
19:10

איראן דחתה היום (שני) את דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל גדי איזנקוט בדבר מאות התקיפות שבוצעו בסוריה. דובר משרד החוץ בטהראן, בהראם קאסמי, אמר כי "הטענות של ישראל כי ביצעה 200 תקיפות אוויריות נגד יעדים איראניים בסוריה בתוך שנתיים מזויפות וחסרות בסיס. מדובר בבריחה קדימה וניסיון לחפות על התבוסות המתמשכות של היישות הציונית באזור והמשך ההתנגדות לכיבוש ולרברבנות הציונית מצד כוחות ההתנגדות ובייחוד העם הפלסטיני העשוק".

עוד אמר קאסמי, שצוטט בסוכנות הידיעות פארס,  כי "הצהרות מהסוג הזה הן שקרים מצד יישות שכובשת את ירושלים. הציונים תמיד מפיצים שקרים ומנהלים מלחמה פסיכולוגית כדי להשיג את יעדיהם הרעים בכל האזור". הדובר הדגיש כי "לאיראן אין נוכחות צבאית בסוריה. אין לנו בסיסי צבא בסוריה. הוזמנו לשם על ידי ממשלת סוריה כדי למלא משימות של ייעוץ למען המאבק בטרור".

אתמול אמר ראש הממשלה נתניהו כי אם יהיה צורך, תעצים ישראל את ההתקפות על מטרות איראניות בסוריה דוגמת ההתקפה שביצעה בסוף השבוע  על מחסן נשק איראני בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק. בביקור בעוצבת הגליל בבירנית אמר נתניהו כי פעולת צה"ל משקפת את המדיניות העקבית והנחישות האיתנה של ישראל למנוע התבססות צבאית של איראן בסוריה.

במקביל, שר התחבורה של סוריה, עלי חמוד, סיפר היום לפני פגישה עם משלחת מרוסיה על הנזקים שנגרמו לכאורה לשדה התעופה של דמשק במהלך תקיפות ישראל בסוף השבוע. לדבריו, "רסיסים פגעו בכנפיים של כמה מטוסים (אזרחיים). בכנפיים האלו נמצאים מיכלי הדלק של המטוסים. זה הביא להשבתה של חלק מן המטוסים. אנחנו זקוקים מאוד למטוסים. עובדי שדה התעופה מנסים לתקן את המטוסים שנפגעו".

על הנזק ההיקפי של התקיפה אמר שר התחבורה הסורי: "הם פגעו בבניין שהיו בו כמה חדרי שינה ריקים, חניה או כביש גישה לכלי רכב. אבל הדי הפיצוצים גרמו נזקים לכמה בניינים מסביב. בין היתר נפגע האנגר לתיקון מטוסים. אנחנו עוסקים בשיקומו. הוא נפגע בתקיפה קודמת ומאז התקיפה ההיא ההאנגר הזה לא שוקם".