הורי הפעוטה יסמין וינטה תומכים בהסדר טיעון עם הגננת שנאשמת בהריגתה

יותר מחצי שנה אחרי שמתה בפעוטון "מאשה והדב", הוריה של הפעוטה הודיעו לפרקליטות שהם תומכים בחתימה על הסדר. הסיבה: עונש המאסר הצפוי לסייעת אינה סקיבנקו והקושי בחשיפת הראיות בבית המשפט. עורך דינם: "נעמוד על ענישה מרבית"
רום ליאור
15 בינואר 2019
20:57

הוריה של הפעוטה יסמין וינטה, שמתה בגן "מאשה והדב" בפתח תקווה לפני יותר מחצי שנה, הודיעו לפרקליטות שהם תומכים בחתימה על הסדר טיעון עם הסייעת שנאשמת בהריגת בתם. כך פורסם היום (שלישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.


בחודש שעבר פורסם בכאן חדשות שכחלק מההסדר, הסייעת אינה סקיבנקו צפויה להודות בהריגה. הפרלקיטות תטען בצורה חופשית לעונש, ותבקש מאסר בפועל של 20-15 שנה לסייעת.בגלל העונש הצפוי, ובשל הקושי של ההורים בניהול המשפט וחשיפת הראיות – הם החליטו לתמוך בהסדר.

עורך דינם של ההורים, יעקב שקלאר, מסר בתגובה לפרסום בחדשות הערב: "ככל שהכאב של ההורים מובן, הרי שההסדר בין הצדדים בנסיבות העניין סביר והגיוני. אנחנו מטבע הדברים נעמוד על ענישה מירבית ופסיקת פיצויים בגין כאב וסבל". מהפרקליטות לא נמסרה תגובה.

מותה של וינטה התרחש ביוני האחרון. מחקירת המשטרה עלה כי סקיבנקו, אזרחית אוקראינה בת 23, ביצעה את המעשה כשהשכיבה את יסמין ופעוט נוסף לישון, בגן "מאשה והדוב" ברחוב הפורצים בעיר. אף שעל גוף הפעוטה לא נמצאו סימני אלימות, החשודה הטיחה את יסמין על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה, וצפתה במכשיר הסלולר שלה עד שמתה. פרטי המקרה התגלו בעזרת מצלמת וידאו שהייתה בגן, והצוות המקצועי לא ידע שהיא פועלת.