היועמ"ש אביחי מנדלבליט

הערכה: היועמ"ש יבחר שלא לעסוק ב"פרשה החדשה"

מנדלבליט לא צפוי לעסוק בפרשה, שפרטיה אסורים עדיין לפרסום, משיקולים ענייניים ומקצועיים. בכירים במערכת המשפט התרעמו על גל השמועות סביב הפרשה
תמר אלמוג
15 בינואר 2019
21:27

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לא צפוי לעסוק ב"פרשה החדשה" שעלתה לאחרונה לכותרות ופרטיה עדיין אסורים לפרסום. היום (שלישי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי לפי הערכות, מנדלבליט עצמו יבחר שלא לעסוק בפרשה משיקולים ענייניים ומקצועיים, ובהתאם לקריטריונים מחמירים שהחיל על עצמו.

בכירים במערכת המשפט הביעו תרעומת רבה על גל השמועות שנפוץ בימים האחרונים. בין השאר, הגורמים כעסו על שמות שהופצו כקשורים לכאורה לפרשה – אף על פי שניתן להעריך כי רובם המכריע כלל אינם נוגעים אליה בשום דרך.


גורמים הקשורים לאנשים שבמרכז אותן השמועות ברשתות החברתיות, אמרו אמש בתגובה ראשונה לכאן חדשות כי אין לשמועות "שום בסיס". לדברי הגורמים, האנשים המוזכרים כלל לא יודעים איך טענות אלו הגיעו לאוויר העולם וציינו כי הם נמצאים במצב אבסורדי שכן הם אינם יכולים להתגונן מפני אותן שמועות.

מוקדם יותר השבוע הוארך צו איסור הפרסום בפרשה בחודש נוסף, לבקשת ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, נצ"מ יואב תלם. בתחילת החודש נודע כי תלם בעצמו הגיע לשופט תורן בנתניה וביקש להוציא צו איסור פרסום על חומרים שהגיעו לידי יחידת להב 433. מדובר בצעד יוצא דופן, שבו מגיע ראש יחידה חוקרת בעצמו להוציא צו - מה שמעיד ככל הנראה על רגישות החומרים וחומרתם.