אבי השופטת החשודה בשוחד מיני: "היא הגונה וישרה, אין לה קשר לפרשה"

בתגובה ראשונה מסביבת השופטת החשודה בפרשת המינויים, אמר אביה לכאן חדשות: "לא חושש בכלל, היא חיה באושר ועושר. משוכנע שלא דבק בה רבב". השופטת צפויה לצאת לחופשה, וייתכן שתושעה עד להודעה חדשה
שלי טפיירו ותמר אלמוג
16 בינואר 2019
20:10

"היא חיה באושר ועושר כבר עשרות שנים. אני לא חושש, אפילו לא ב-0%" – כך אמר היום (רביעי) אביה של השופטת החשודה במעורבות בפרשת מינוי השופטים תמורת מין. בשיחה עם כאן חדשות, טען האב בתוקף: "היא לא קשורה כלל לפרשה".

"היא מצויינת ושפיצית בפני עצמה. אני יודע שהיא 100%, מאוד הגונה, מאוד ישרה. אני מכיר את הבת שלי", אמר האב. לדבריו, הוא משוכנע שיתברר כי השופטת פעלה כשורה: "היא הייתה מאוד מצליחה גם בעבודה הקודמת שלה. אני לא מבין מה השטויות האלה".


מקורבי השופטת אמרו לכאן חדשות כי היא עבדה עד היום כרגיל, למרות החקירה הסמויה שניהלה המשטרה בפרשה. ההערכה בהנהלת בתי המשפט היא שהשופטת תצא לחופשה, וייתכן שאף תושעה עד להודעה חדשה.

היום פורסם לראשונה בחדשות הערב כי השופטת חשודה במתן שוחד, במסגרת החשד ליחסים עם יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נווה, שקידם את מינויה. עם זאת, היא שוחררה בתנאים מגבילים ללא בקשה להאריך את מעצרה, משום שהנסיבות בעניינה נחשבות לפחות מחמירות משל נווה, שכן היא לא הייתה שופטת בזמן המעשים. בנוסף, היא לא חשודה בשיבוש חקירה שבו נחשד נווה. פרשת השופטת נחשבת לחמורה יותר מזו של עורכת הדין, החשודה גם בשידול להפרת אמונים.

הבוקר חלה התפתחות משמעותית סביב הפרשה, שעד היום כל פרטיה היו אסורים לפרסום, כשהמשטרה עצרה בכיר במערכת המשפט בחשד לעבירות טוהר המידות. לפי הערכה, תידרש עדות של שרת המשפטים איילת שקד ובכירים במערכת המשפט במסגרת חקירת הפרשה. 
אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, פסל את עצמו מלעסוק בפרשה. מנדלבליט בחר שלא לעסוק בפרשה משיקולים ענייניים ומקצועיים, ובהתאם לקריטריונים מחמירים שהחיל על עצמו. בעקבות החלטתו, הוסמך פרקליט המדינה שי ניצן לעסוק בה והוא זה שאישר את החקירות והעדויות של הבכירים במערכת המשפט כנדרש.