עו"ד ציון אמיר
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

ציון אמיר: זה יום כיפורים למערכת המשפט, אתמודד לראשות לשכת עוה"ד

עורך הדין הפלילי הבכיר, שנחשב עד לא מזמן למקורבו של אפי נוה, אישר בכאן רשת ב שהוא מתכוון להתמודד על התפקיד ברקע הפרשה: "מערכת המשפט היא היכל קודש – ובמקרה הזה טימאו אותו. נשיאי העליון היו צריכים לקחת את המושכות לידיים"
תמר אלמוג ומוטי גילת
17 בינואר 2019
12:08

עורך הדין הפלילי ציון אמיר, מי שנחשב עד לא מזמן למקורבו של אפי נוה, שמר על שתיקה מאז שהוגש כתב האישום נגד יו"ר לשכת עורכי הדין. היום (חמישי), על רקע הטלטלה הגדולה במערכת המשפט בעקבות חשיפת פרשת המין והמינויים, אמיר שבר את השתיקה, יצא בחריפות נגד המתרחש בלשכה – והצהיר בריאיון לתמר אלמוג ולמוטי גילת בכאן רשת ב על כוונתו להתמודד על התפקיד של נוה.

האזינו לריאיון המלא עם עו"ד ציון אמיר בכאן רשת ב

אמיר ציין כי אף על פי שהפן הפלילי בפרשה עדיין לא הובהר – ישנם דברים מעבר. "לא הכול פלילי. יש גם מישור ציבורי. נרמסו נורמות ואבדה הבושה", הוא תקף. אמיר התייחס לתחקירים של עמרי אסנהיים בתוכנית "עובדה" על המתרחש בלשכת עורכי הדין, ומתח ביקורת גם על נשיאי בית המשפט העליון: "לא ייתכן שדברים כאלה קורים ואין פוצה קול. כל שכבת ההנהגה בלשכה התעטפה בשתיקת כבשים נוראית שאפשרה את הדברים הקשים האלה, והם דרדרו מערכת שלמה. נשיאי העליון היו צריכים לקחת המושכות לידיים".

"מערכת המשפט היא נשמת אפה של כל דמוקרטיה. זה מקדש, היכל קודש, וכשהפוליטיקה נכנסת לתוכו – הוא טמא", המשיך עורך הדין. "גם אם אחוז אחד ממה שמתפרסם עכשיו נכון, אז מדובר ביום הכיפורים של מערכת המשפט. מה קרה ללשכת עורכי הדין? כוח, כוחנות, חוסר צניעות, ניסיון לרדוף אחרי שררה, כבוד ומשרות. הלשכה צריכה להיות צנועה".

בהמשך, אמיר אישר שהוא מתכוון להתמודד על ראשות לשכת עורכי הדין: "אני אומר את זה בענווה רבה. יש פניות רבות מהרבה אנשים, מכל שכבות הציבור, ואני לא חושב שאני צריך להתעלם מכל הקולות האלה. כנראה הגיעה העת לפעול בזירה הציבורית". לדבריו, אם אכן יכהן בתפקיד, הוא מתכוון לשקול אם הוועדה לבחירת שופטים צריכה להמשיך להתקיים במתכונתה הנוכחית.

תגיות:
אפי נוה