הפרות סדר בגבול רצועת עזה
צילום: אי-פי

הפרות הסדר האלימות בעזה: 35 פלסטינים נפצעו

כ-14 אלף פלסטינים הגיעו לכמה מוקדים לאורך גדר הגבול ברצועת עזה, חלקם מתפרעים, משליכים מטענים, אבנים ומבעירים צמיגים. מקורות פלסטיניים אמרו לכאן חדשות כי אנשי כוחות הריסון של חמאס לא נראים בשטח
גל ברגר, אסף פוזיילוב וסולימאן מסוודה
18 בינואר 2019
18:27

כ-14 אלף פלסטינים הגיעו היום (שישי) לכמה מוקדים לאורך גדר הגבול ברצועת עזה, חלקם מתפרעים, משליכים מטענים, אבנים ומבעירים צמיגים. משרד הבריאות בעזה דיווח על 16 פצועים מאש חיה של צה"ל.

בניגוד לשישי שעבר, מקורות פלסטיניים אמרו לכאן חדשות כי אנשי כוחות הריסון של חמאס לא נראים בשטח היום באזור ההפגנות. אמש והבוקר דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי חמאס הנחה את אנשיו לרסן את ההפגנות.

אתמול דווח בחדשות הערב כי ישראל שוקלת להעביר את הכסף הקטארי לעזה בתחילת שבוע הבא, לפי תנאי שהציבה: אירועי סוף השבוע ייקבעו אם תחודש העברת הכספים - אם יהיה שקט בגבול, אז ישראל צפויה לאשר את העברת הפעימה השלישית של הכסף הקטארי לעזה. ישראל הקפיאה את העברת הכסף בתחילת החודש, בשל ההסלמה בדרום שכללה גם ירי רקטות.

 

לפני שבוע הגיעו כ-13 אלף פלסטינים להפגנות השבועיות. חלקם התפרעו - השליכו מטענים ורימונים לעבר חיילי צה"ל, יידו אבנים והבעירו צמיגים. חייל נפצע קל מיידויי האבנים ופונה לקבלת טיפול בבית חולים. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על הרוגה אחת ועל 25 פצועים.

במהלך הפרות הסדר האלימות, זוהו שלושה אירועי חצייה של הגדר בצפון הרצועה. דובר צה"ל מסר כי הלוחמים ירו לעבר החשודים, שברחו בחזרה לשטח הרצועה. בתגובה לאירועים האלימים כלי טיס של צה״ל תקף עמדות של ארגון הטרור חמאס. עוד נמסר מצה"ל כי "הלוחמים מגיבים באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש".