אפי נוה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת מינוי תמורת מין: "השופטת לא הייתה ברשימות, נוה דחף להוסיף"

גורם המקורב לוועדה למינוי שופטים התייחס לפרשת מינוי תמורת מין. בעדותה של מתמחה שנמשכה כחמש שעות, ונגבתה בשל חשד כי נוה סייע לה בתמורה לקיום יחסים אינטימיים, אישרה כי הייתה בקשר עם נוה בשנת 2017
יפעת גליק ורום ליאור
18 בינואר 2019
21:00

גורם המקורב לוועדה למינוי שופטים העיד: עורך הדין אפי נוה דחף לכלול ברשימות את השופטת החשודה בפרשה, אף שלא הופיעה בהן בתחילה. כך פורסם הערב (שישי) בחדשות השבוע בכאן 11. בעדותה של מתמחה שנמשכה כחמש שעות, אישרה כי הייתה בקשר אינטימי עם נוה בשנת 2017.

על פי החשד, נוה סייע לה לעבור את מבחני ההסמכה של לשכת עורכי הדין בתמורה לקשרים אינטימיים. המתמחה הכחישה כי נוה עזר לה בהגשת עררים לאחר שנכשלה בבחינה או בכל דרך אחרת. המתמחה מסרה את המכשיר הנייד שלה לידי החוקרים ועל פי הסכם, מהנייד יועתקו רק השיחות שקשורות לחשדות. 

מוקדם יותר נחקרו בלהב 433 השופטת ועורכת הדין שמעורבות בפרשה שמסעירה את מערכת המשפט - שוחד מיני בתמורה למינוי שופטת. במקביל לחקירת השתיים, נגבתה העדות מהמתמחה. בחדשות השבוע פורסם כי גורמים שמעורים בחקירה אמרו כי עורכת הדין המעורבת, מסרבת להתייחס לטיב הקשר עם נוה וטוענת שלא ביקשה דבר שלא כדין.

עורך הדין שרון נהרי, המייצג את המתמחה, התייחס לעדותה ולחשדות על כך שקיימה יחסים אינטימיים עם נוה תמורת קידום. עורך הדין נהרי לכאן חדשות: ״מרשתי מסרה גרסה, היא מכירה את אפי נוה מספר שנים, יש להם יחסים מסוימים שהיא פירטה במשטרה. הוא לעולם לא קידם אותה או נתן לה טובות הנאה״.


המשטרה פרסמה הבוקר הודעת הבהרה בעקבות הפרסומים בנוגע לחוקיות השגת הראיות, שהושגו מהטלפון של עורך הדין אפי נוה, החשוד המרכזי בפרשה. בהודעת המשטרה נמסר כי "כל פעולות החקירה הרלבנטיות נעשו כדין, תוך איזון בין האינטרסים השונים הנוגעים לעניין. חקירה מתנהלת באישור הגורמים המוסמכים". 

"מבלי לאשר או להכחיש דבר מן הנטען בפרסומים שונים לגבי דרך הגעת המידע אל רשויות האכיפה, נציין כי החקירה עוסקת אך ורק בבדיקת חשדות לעבירות פליליות על פי אותו מידע בקשר למינוי שופטים, ואיננה עוסקת בנושאים אחרים", הודיעה המשטרה. "בגלל רגישות החומר המשטרה והפרקליטות הגבילו עצמן בעיון בו".

במהלך החקירה הטיחו החוקרים בנוה שורה של התכתבויות מפלילות לכאורה בנוגע לקשר עם החשודות, שהושגו באופן לא חוקי באמצעות פריצה לטלפון הנייד שלו. הוא החליט להשיב לשאלות לגבי ההתכתבויות, למרות הטענה שלא ניתן להשתמש בחומרים הללו. מקורבי השופטת החשודה בפרשה טוענים כי הקשר בינה לבין נוה הוא קשר חברי בלבד.

אתמול נחקר נוה, שהודיע על התפטרותו מראשות לשכת עורכי הדין, במשך יותר מעשר שעות ביחידת להב 433, בחשד למעורבותו בפרשה המשפטית. בחקירה הציגו החוקרים לנוה מידע שיש בידיהם על קשר שקיים עם שתי נשים נוספות, האחת עורכת דין והשנייה מתמחה.

בשבוע הבא יזומנו עדים נוספים ללהב 433 ואפי נוה ייחקר שוב. לא יהיו חשודים נוספים שייחקרו באזהרה. נוה טוען כי סוגיית היחסים עם השופטת ועורכת הדין לא רלוונטית לחקירה, כי לא קידם את אותם מינויים.

תגיות:
אפי נוה