סיסמת הבחירות של גנץ

גלנט על גנץ: "שמונה מילים ופוסטר זה לא מספיק"

חבר הקבינט התייחס בשבתרבות בשוהם לאיום הגדול של הליכוד, וטען כי "יש תמימות בניסיון להגיע להנהגה לאומית עם אפס ניסיון בתחומים שבהם אנחנו עוסקים". אבי גבאי הכחיש כי הציע לגנץ להיות מספר אחת במפלגה. איוב קרא על חקירות רה"מ: "היועמ"ש הוא לא הריבון, שיילך לקלפי ויפיל אותו"
כתבי כאן חדשות
19 בינואר 2019
12:31

השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני יואב גלנט שב ותקף היום (שבת) את בני גנץ, שבועיים בלבד לאחר שאמר כי "אלפי חיילים יודעים מדוע גנץ שותק", ועורר סערה. הפעם אמר באירוע שבתרבות בשוהם כי "שמונה מילים ופוסטר הם לא תחליף לבחירת דרך. יש תמימות בניסיון להגיע להנהגה לאומית עם אפס ניסיון בתחומים שבהם אנחנו עוסקים. זה לא במקום, קצת צניעות. לפני שאתה בא להחליף הנהגה - בוא תתנסה. זו לא מערכת צבאית, זה משהו אחר".


שר התקשורת איוב קרא תקף אף הוא את גנץ באירוע שבתרבות בבאר שבע: "ההתנהלות שלו בעניין קבר יוסף וצד"ל - זה גרם לי לחשוב שלא היה אחראי למנות אותו לרמטכ"ל. הוא הכניס נגמ"שים חודרי נק"ל לסג'אעיה. עד היום בני גנץ לא אמר מילה על קבר יוסף ולא התנצל".

בהמשך, טען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו תומך מאוד בתקשורת ובחופש ביטוי: "איך שנכנסתי לתפקיד - הוא אמר לי להוריד רגולציות", סיפר השר. עוד התייחס קרא גם לחשדות נגדו: "אני ספר פתוח לרשויות החוק, לבן כשלג. מאז שנכנסתי לתפקיד יש רדיפה כלפי מבעלי עניין. בפעם הקודמת שהתרעתי על המנהרות והרובוטים של חיזבאללה צחקו עלי חודשיים ואח"כ התנצלו בכל הערוצים. יום למחרת שהתחילו לחפור אמרו – כנראה איוב קרא הצדיק הזה, צדק".

עוד אמר כי בכוונתו לבקש להתמנות לשר חוץ בממשלה הבאה: "זה טבעי, יהיו 20 מדינות סוניות בקשרים גלויים עם ישראל. ביקרתי בהמון מדינות שאף שר לא ביקר בהן וייצגתי את ישראל בכבוד", טען השר. בתשובה לשאלה מדוע הליכוד קרא לאולמרט להתפטר, אמר קרא: "שם היו מעטפות. אם למרות הכל הריבון, העם, בוחר בנתניהו להיות ראש ממשלה עד שיוכרע עניין חפותו - מי אנחנו שנתנגד. העם מעל הכל. היועץ המשפטי הוא לא הריבון, שיילך לקלפי ויפיל אותו".

גם ח"כ שרן השכל נגעה בתיקי ראש הממשלה באירוע שבתרבות ביגור, ואמרה כי "רק הציבור יכריע בדרך דמוקרטית במי הוא מעוניין – ולא, אולי, איזו משאלת לב להפיל את שלטון הליכוד דרך בית המשפט. כרגע נראה שהבוחר בהחלט חושב שהליכוד וראש הממשלה צריכים להוביל את המדינה. אני מבקשת לאפשר למערכת המשפט לפעול בהגינות וכמה שיותר מהר למצות עד תום את ההליכים. אם יוחלט על קיום שימוע לפני הבחירות, ההליך חייב גם להסתיים לפני הבחירות כדי לא ליצור הטייה".

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי הכחיש באירוע שבתרבות בבאר שבע כי גנץ קיבל ממנו הצעה להיות מספר אחת במפלגת העבודה. בהמשך התייחס להדחת ציפי לבני: "יש שני סוגים של טייסי קרב - אלו שמפילים מטוסים ואלו שצריכים להסביר למה לא הפילו. אני בצד שעושה". לדבריו, עשה הכל כדי לשמור על הליכה משותפת אבל זכה לשיתוף פעולה מועט מאד ולכן העדיף ללכת לבד.

"לקראת הבחירות יהיו הפתעות ויהיו חיבורים", הוסיף גבאי. "אנחנו צריכים לבוא לציבור עם התכניות שלנו. ויש לנו תכניות בכל הנושאים החשובים. הרשימה שלנו לכנסת תהיה מורכבת מאנשים עם ניסיון רחב וגם מצעירים, ואנשים שעוסקים בביטחון, בכלכלה ובחברה".

ח"כ איל בן ראובן אמר בשבתרבות ביסוד המעלה: "כשמערכת המשפט נגועה בפלילים, זהו סממן עבה של חברה קורסת. כשמנהיגות מסרבת לקחת אחריות - ותוקפת את שומרי הסף, זה סרטן בגוף החברה הישראלית. רק טיפול אגרסיבי, הסקת מסקנות אישיות נגד האחראים לתופעה, והחלפת המערכת השלטונית הנגועה יכולים להציל את המצב".

ח"כ סתיו שפיר התייחסה גם היא בשבתרבות ביגור לפרשת שקד-נווה: "בימין שמוביל את הממשלה כבר אין ממלכתיות - הם מוכנים לשחוט את כל מוסדות הדמוקרטיה ולזהם את מערכת המשפט בשם תאוות הכח. הציבור מתגעגע למנהיגים שמוכנים להקריב למען העם ולא את העם - וזו המשימה שלנו בבחירות הקרובות, להילחם למען הציבור, ולהחזיר את השפיות והיושרה למדינה שלנו".

יו"ר סיעת כולנו רועי פולקמן אמר בשבתרבות ברעננה כי ביקש לקדם חוק שימנע קמפיינים אנונימיים ברשת: "התחלנו לפני מספר חודשים לקדם את החוק מתוך כוונה למנוע העברת 'פייק ניוז' ומידע לא נכון לציבור הבוחרים. אני מצטער לומר שמי שעצר אותו זה ראש הממשלה. ביקשו מאיתנו לעכב את חקיקת החוק, כנראה יש מי שנהנה מזה".