ארכיון

דיווחים בסוריה על תקיפה ישראלית, כיפת ברזל יירטה שיגור לאזור רמת הגולן

דובר צה"ל מסר כי לפני זמן קצר זוהה שיגור לאזור צפון רמת הגולן, שיורט על ידי לוחמי "כיפת ברזל". קודם לכן טען גורם צבאי בסוריה כי מערכות הנ"מ במדינה "הופעלו באינטנסיביות נגד תוקפנות ישראלית"
רועי קייס ומשה ברקוביץ'
20 בינואר 2019
13:15
עודכן ב 14:23

דובר צה"ל מסר בצהריים (ראשון) כי זוהה שיגור לאזור צפון רמת הגולן, שיורט על ידי לוחמי כיפת ברזל. זאת, לאחר שמוקדם יותר טען גורם צבאי סורי כי מערכות הנ"מ הופעלו נגד "תוקפנות ישראלית בדרום המדינה". עוד הוסיף הגורם כי המערכות מנעו מישראל להשיג את מטרותיה. הארגון הסורי לזכויות אדם: האזור שהותקף בידי ישראל הוא אזור אלכסווה מדרום לדמשק. בטלוויזיה הסורית פורסמו תמונות כביכול של היירוטים.


לפני כשבוע אישר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ישראל תקפה מחסני נשק של איראן בשדה התעופה הבינלאומי של דמשק לפני כשבוע וחצי. בפתח ישיבת הממשלה שבה נפרדו השרים מהרמטכ"ל היוצא גדי איזנקוט אמר נתניהו כי צה"ל תקף מאות פעמים מטרות של איראן וחיזבאללה וכי צבר התקיפות האחרונות מוכיח ש"אנו נחושים יותר מתמיד לפעול נגד איראן בסוריה".


בדברי הפרידה מאיזנקוט אמר נתניהו: "פעלנו יחד נגד איומים מגוונים כדי לבצר את ביטחון ישראל. להשגת יעדים אלה צה"ל פעל תחת פיקודך בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל עם כל זרועות הביטחון - שב"כ, מוסד, משטרה וגופים נוספים. פעלנו בהצלחה מרשימה לבלימת ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה, ובמסגרת זו צה"ל תקף מאות פעמים מטרות של איראן וחיזבאללה".