הנער החשוד ברצח הפלסטינית מסר לראשונה גרסה, מעצרו שוב הוארך

הקטין מפרשת הטרור היהודי שבר לראשונה שתיקה, ומעצרו הוארך עד ליום רביעי בהסכמת עורכי דינו כדי להשלים את החקירה. כתב האישום נגדו צפוי להיות מוגש בהמשך השבוע
כרמל דנגור
20 בינואר 2019
15:36

חמישה ימים אחרי שהוגשה נגדו הצהרת תובע, הוארך היום (ראשון) פעם נוספת מעצרו של הקטין החשוד במעורבות ברצח הפלסטינית עאישה א-ראבי לפני כשלושה חודשים. הנער עצור כבר שלושה שבועות, ועורכי דינו הסכימו להארכה נוספת עד יום רביעי לצורך השלמת חקירה.


בשבוע שעבר הוגשה כבר הצהרת תובע נגד הנער, ובית המשפט נענה לבקשת המשטרה להאריך את מעצרו כדי להשלים את החקירה. הסיבה לעיכוב בהגשת כתב האישום והבקשה להאריך את מעצרו היא גרסה שהחשוד מסר בימים האחרונים, לראשונה מאז החלה החקירה שבה שמר עד כה על שתיקה. לכן, כתב האישום צפוי להיות מוגש רק בהמשך השבוע.

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי כתב האישום נגד הקטין החשוד בפרשה צפוי להתבסס על ראייה מרכזית אחת שבידי המשטרה. מבחינת גורמי החקירה, הראייה צפויה להספיק כדי לבסס את מעורבותו במות הפלסטינת עאישה א-ראבי סמוך לצומת תפוח באוקטובר האחרון.

הראייה המדוברת נבדקה במשך תקופה על ידי מומחים, שאישרו כי היא חזקה מספיק לקראת הצגתה בבית המשפט. מנגד, עורכי דינו של החשוד טענו שמדובר בראייה דלילה ולא חד-משמעית, וש"ניתן יהיה לתקוף אותה בבית המשפט".

בעקבות הגשת הצהרת התובע ביום שלישי שעבר, אמר עורך הדין עדי קידר, שמייצג את החשוד מטעם ארגון חוננו: "אני מאמין בהכרותי את המערכת שהיד רועדת. הראיה היחידה שקושרת את הלקוח שלנו היא ראיה בעייתית, וספק אם כתב אישום כזה צריך להיות מוגש בנסיבות הללו. אני מקווה מאוד שאין שיקולים זרים שמלווים את המערכת המשפטית במקרה כל כך חמור".

עורך הדין אמיר ברכה, שמייצג גם כן את החשוד, הוסיף: "בהצהרת התובע לא פורט סעיף העבירה שפורט עד כה בבקשות המעצר. אי לכך אנחנו מבינים שהיד לא קלה על ההדק, ובסופו של דבר נגיע לכתב אישום יותר דליל משהיה בבקשות המעצר שהוגשו עד כה".