גיסו של הצעיר שנורה בבת ים: "הוא משתולל עם סכין, רוצה להרוג את אמא שלו"

באחת השיחות למוקד 100 של המשטרה שקדמו לירי ממנו נהרג יהודה ביאדגה, נשמע הגיס אומר: "הוא רוצה להרוג את ההורים שלו ולקח סכין מטבח"
רועי ינובסקי
20 בינואר 2019
17:41
עודכן ב 19:03

יומיים אחרי מותו של יהודה ביאדגה בן ה-24 בבת ים, מתבררים היום (ראשון) פרטים חדשים על האירועים שקדמו לירי השוטרים. באחת השיחות שהתקבלה במוקד 100 ושבה דווח על צעיר עם סכין שמאיים לפגוע בסובבים אותו, נשמע גיסו של ההרוג מזהיר כי הוא מעוניין לפגוע בהוריו.

הגיס נשמע אומר בשיחה: "ברחוב בלפור בבת ים יש אירוע. הילד משתולל עם סכין, הוא רוצה להרוג את ההורים שלו. הוא לקח סכין מטבח, רוצה להרוג את אמא שלו".

מאות בני אדם השתתפו אחר הצהריים בהלוויתו של ביאדגה, בהם אזרחים רבים שביקשו להביע תמיכה במשפחה ולסייע לה. זאת, כשפעילים למען קהילת יוצאי אתיופיה החלו כבר לאסוף כסף לטובת מאבק משפטי של המשפחה.

ראש עיריית בת ים, צביקה ברוט, השתתף בהלוויה ואמר: "אם יש עדיין אפליה ופער, כולנו צריכים להיבדק. יש כאן מקום לבדיקה וחקירה, כי זו לא הפעם הראשונה". עוד הוא ציין: "דיברתי עם השר לבטחון הפנים וראש המחלקה לחקירות שוטרים, והם יהפכו כל אבן כדי להגיע לאמת. אין ספק שמה שחייב להיות פה זה שקיפות מלאה מול המשפחה והקהילה". חלק ממשתתפי ההלוויה השמיעו קריאות כעס כלפי דברי של ברוט.