עו"ד אורי קינן ועו"ד חווה מרצקי
צילום: דוברות לשכת עורכי הדין

הבחירות למחליפו של נוה ייערכו בחודש הבא: "לעשות חשבון נפש"

על רקע התפטרותו של יו"ר לשכת עורכי הדין בעקבות פרשת המינויים תמורת מין, המועצה הארצית החליטה לקיים את הבחירות ב-19 בפברואר. ממלא מקומו אמר: "צריכים לשים ריבים בצד"
רום ליאור, אמוץ שפירא ותמר אלמוג
20 בינואר 2019
19:14

בצל פרשת המינויים תמורת מין המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין החליטה הערב (ראשון) לערוך בחירות לתפקיד יו"ר הלשכה, שיחליף את אפי נוה, ב-19 בפברואר. עד אז, מי שימשיך למלא את מקומו של נוה הוא סגנו, עו"ד אורי קינן. המחליף שייבחר יכהן כיו"ר הלשכה עד הבחירות הכלליות שייערכו בחודש יוני הקרוב.


בישיבת המועצה שנערכה היום אמרה היו"ר, עו"ד חוה מרצקי: "על לשכת עורכי הדין עוברים ימים קשים. במבט לאחור, צריך להיעשות לימוד מעמיק של הטעויות שנעשו בקדנציה האחרונה. אנחנו צריכים לעשות חשבון נפש ותהליך אמיתי של הפקת לקחים. נצטרך לזכור שהלשכה גדולה מכל אחד מחבריה, ויש לה חשיבות ציבורית אדירה".

ממלא מקום ראש הלשכה, עו"ד אורי קינן, אמר בישיבה: "יש לכל אחת ואחד כאן בחדר אחריות אישית לקחת את העגלה הזאת ולהסיע אותה קדימה. כל הקריאות לפרק את המוסד המפואר הזה ולפגוע בו, נצלנים שמנצלים את הסיטואציה, יתבטלו".

עוד אמר קינן: "אני מבטיח לכם שאני מכיר כל אחד באופן אישי, ואני יודע טוב מאוד שכל אחד יודע לשים את המחלוקות בצד ולחשוב פעמיים לפני כל משפט או מהלך. ראש הלשכה התפטר, הלשכה תמשיך ותתקיים אחרינו. אני מבקש - שימו בצד את כל המחלוקות שהיו, הריבים הקטנים. זה הזמן לנהל את הלשכה בשכל".

עוד לפני הישיבה, חברה בוועד המרכזי של הלשכה ובמועצה פנתה במכתב בהול לשרת המשפטים, איילת שקד, ודרשה ממנה לפזר את הלשכה ולהורות על קיום בחירות מחדש. "במסגרת סמכותך, הורי על קיום בחירות כלליות מחדש ליו"ר במקום אפי נוה וכן למועצה - ולא בחירות פנימיות וזמניות כמו שמתוכננות עכשיו", נכתב בפנייה. הסיבה לבקשה היא טענות בתוך הלשכה, שלפיהן המועמדים בבחירות הפנימיות הם מטעמו של נוה, למרות החקירה נגדו וכתב האישום.

תגיות:
אפי נוה