פרסום ראשון: הרבנות הראשית החלה בהליך שלילת התואר "רב" ממוטי אלון

היועץ המשפטי של הרבנות פנה לרב על רקע הפרשה החדשה שבה הוא מעורב, ובישר לו כי הצעד נשקל: "הרשעתך בעבירות של מעשה מגונה מהווה עילה לכאורה לשלילת התעודות". לאלון ניתנו שלושה שבועות להציג את עמדתו לפני שוועדת המשמעת תתכנס
עקיבא ווייס
20 בינואר 2019
20:30

פרסום ראשון: הרבנות הראשית לישראל החלה בהליך לשלילת התואר "רב" ממוטי אלון, בעקבות הפרשה החדשה שבה הוא מעורב. היום (ראשון) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי היועץ המשפטי של הרבנות פנה לאלון במכתב, שבו בישר לו כי ברבנות שוקלים לשלול ממנו את התואר.

ההחלטה התקבלה בעקבות החשדות החדשים נגד אלון, וגם בעקבות הרשעתו במעשים מגונים בנער בן 17 ב-2013. במכתב של היועץ המשפטי של הרבנות, הראל גולדברג, לאלון נאמר בין השאר: "הרשעתך בעבר בשתי עבירות של מעשה מגונה תוך שימוש בכוח מהווה עילה, לכאורה, לשלילתן של תעודות הכשירות לרב עיר ולרב שכונה שניתנו לך בעבר". היועץ הוסיף כי הוא נותן לאלון שלושה שבועות כדי להציג את עמדתו, לפני התכנסות ועדת המשמעת של הרבנות.


בתחילת החודש שעבר נחשף בתוכנית "עובדה" כי תלונה חדשה נגד אלון התקבלה בפורום "תקנה". לכאן חדשות נודע אז כי אלון הודה במעשים המיוחסים לו,  כחמש שנים לאחר שהרב כבר הורשע במעשים מגונים.

לפי הפרסום בעובדה, צעיר הגיע לפורום "תקנה" וטען כי הוא נפגע על ידי הרב אלון. מעדות הצעיר עולה כי הוא פנה לאלון מתוך מצב של מצוקה נפשית לפני כשנה. בין השניים התקיימו פגישות התייעצות, שלפי טענת הצעיר קיבלו מהר מאוד אופי מיני.

יום לאחר מכן, פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי אלון נפגש עם הרבנים חיים דרוקמן, שמואל אליהו ויעקב אריאל – וביקש בפניהם לעזוב את הארץ לאוקראינה ולסיים את הפרשה. הרבנים סירבו לבקשתו, מחשש שיקים שם קהילה ולא יטופל.

בחדשות הערב הובאו הקלטות של שיחה עם אחד מתלמידיו של אלון, ובה נשמע הרב איתן אייזמן, מרבני פורום תקנה, קורא להתרחק משיעוריו. הרב יובל שרלו, גם כן מפורום תקנה, אמר: "אם נעשות עבירות מוסריות - אז אני לא מבין איך אפשר ללכת לשיעורים שלו".