תיעוד תקיפה של צה"ל בסוריה
צילום: דובר צה"ל

תיעוד: תקיפת סוללות ההגנה האווירית הלילה בסוריה

תקיפת הסוללות באה בעקבות ירי לעבר מטוסי חיל האוויר. על פי דובר צה"ל, הסורים הוזהרו שלא לתקוף, אך לא נשמעו לאזהרות
רובי המרשלג
21 בינואר 2019
07:08

צה"ל תקף הלילה (שני) סוללות הגנה אווירית של סוריה בעקבות ירי שביצעו לעבר מטוסי קרב של חיל האוויר הישראלי. על פי דובר צה"ל, הסורים הוזהרו שלא לתקוף, אך לא נשמעו לאזהרות. בתיעוד אפשר לראות תקיפה של סוללה סורית.


מטרת התקיפה הישראלית בסוריה הלילה היו מטרות צבאיות של השייכות לכוח קודס האיראני. דובר צה"ל מסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור טיל קרקע-קרקע אמש על ידי הכוח האיראני לשטח ישראל. בהודעת צה"ל נאמר כי המטרה של הטיל הייתה צפון רמת הגולן וכי הטיל יורט על ידי "כיפת ברזל".

במטרות שתקפו מטוסי חיל האוויר: אתרים לאחסון אמצעי לחימה ובהם נמל התעופה הבינלאומי בדמשק, אתר מודיעין איראני ומחנה אימונים של משמרות המהפכה. ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, אלוף במילואים עמוס ידלין, התייחס הבוקר לתקיפה וציין כי הזירה הצפונית מתאחדת לזירה שקשה להפריד בה בין סוריה לאיראן לחיזבאללה. "הכל מעורבב", הדגיש ידלין באזני אריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב.


"המערכה צריכה להתנהל ביתר אינטנסיביות כי האיראנים, אחרי התבוסה במאי 2018, ממשיכים בפעילות. זה יכול להידרדר למלחמה, למרות שהיחידים שרוצים הסלמה זה האיראנים", אמר ידלין.

מערכת "כיפת ברזל" יירטה אתמול טיל קרקע-קרקע שנורה לעבר צפון רמת הגולן. לא היו נפגעים או נזק והשגרה באתר החרמון המשיכה כסדרה.