כלי הרכב המושמד של הכוח המיוחד בעזה

מקורות בעזה: "סוכל עוד ניסיון ישראלי לרגל אחרי חמאס"

על פי הדיווח, ישראל ניסתה להשתיל מכשיר ריגול על בכיר בזרוע הצבאית של ארגון הטרור. דווח כי המכשיר היה אמור לקלוט את הקולות מביתו של מרוואן עיסא ולשדר אותם לישראל
שמעון מיג'אן
21 בינואר 2019
08:30

העיתון הלבנוני אל-אחבאר דיווח הבוקר (שני), מפי מקורות ביטחוניים ברצועת עזה, כי סוכל ניסיון נוסף של ישראל לרגל אחר הזרוע הצבאית של חמאס. על פי הדיווח, ישראל ניסתה להשתיל מכשיר ריגול על יד ימינו של מפקד הזרוע, מרוואן עיסא. 


דווח כי המכשיר היה אמור לקלוט את הקולות מביתו של עיסא ולשדר אותם לישראל ו"בחמאס לא נתקלו במכשיר כמותו בעבר". המקורות אמרו לעיתון כי המכשירים נחשפו בבית קרוב לביתו של עיסא, ומשתף הפעולה עם ישראל שהטמין אותם במקום נעצר.

עוד נכתב בעיתון כי נחשפו מכשירים נוספים שהטמין משתף הפעולה במקומות אחרים. במקביל, נחשף מכשיר מעקב והקלטה שהוטמן במכוניתו של אחד מעוזריו של עיסא. על פי דיווחים בעבר, הכוח הישראלי שנכנס לחאן יונס לפני כחודשיים ניסה להטמין מכשירים שיסייעו במעקב אחר עיסא.

לפני כשבוע וחצי חשף דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, פרטים על פעולת צה"ל בחאן יונס בחודש נובמבר, שנהרג בה סגן אלוף מ'. לטענתו, חיילים מסיירת מטכ"ל הם שהסתננו לרצועת עזה, ומטרת המבצע הייתה להשתיל מערכת ריגול שתצותת לרשת הפנימית של חמאס. 

דובר ארגון הטרור טען כי בחודשים שלפני המבצע, הוברח ציוד טכני דרך המעברים ובייחוד ממעבר כרם שלום. הוא תיאר כי הכוח המיוחד השתמש בתעודות מזויפות של אזרחים מעזה ובמסמכים של אגודת צדקה בינלאומית.


עוד טען כי הכוח היה מחולק לשתי קבוצות: קבוצה אחת הייתה אמורה לבצע את היעד של המבצע והאחרת היתה אמורה לאבטח את הכוח. הכוח הסתנן, לדבריו, מאחד האזורים הקשים למעבר וניצל את הערפל הכבד. לדברי אבו עוביידה, הציוד שחמאס השתלט עליו מכיל "סודות גדולים", וכי הוא "צריך להדאיג את ישראל, שכן הוא ישמש את הארגון במלחמת המוחות עם ישראל".

לפני כשבועיים פרסם חמאס הודאות מצולמות של חמישה משתפי פעולה לכאורה עם ישראל, שלטענת ארגון הטרור סייעו לכוח צה"ל בהיתקלות בתוך רצועת עזה לפני כחודשיים. משרד הפנים של חמאס דיווח כי מאז ההיתקלות בחאן יונס נעצרו 45 משתפי פעולה לכאורה עם ישראל, והם נמצאים בחקירה.

תגיות:
חמאס
,
עזה