מצעד צבאי באיראן (ארכיון)
צילום: אי-פי

איראן: "ערוכים למערכה המכרעת שתוביל להיעלמות ישראל"

מפקד חיל האוויר האיראני שיגר מסר מאיים על רקע התקיפה הנרחבת של צה"ל נגד מטרות איראניות בסוריה: "כוחותינו המזויינים מתכוננים היטב ליום חורבנה של ישראל"
עמרי חיים ועמיחי שטיין
21 בינואר 2019
09:50

תגובה איראנית לתקיפת צה"ל בסוריה: מפקד חיל האוויר בצבא האיראני, נסיר זאדה, צוטט היום (שני) ברשת אל-ג'זירה ושיגר מסר מאיים לישראל על רקע האירועים האחרונים בגבול הסורי. "אנחנו מוכנים למערכה המכרעת מול ישראל שתוביל להיעלמותה", הצהיר הבכיר בצבא האיראני. "כוחותינו המזויינים מתכוננים היטב ליום חורבנה של ישראל".


נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר בפגישתו עם נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו כי "תקיפות חיל האוויר בסוריה הן תגובה ישירה לירי טילים שלא יתקבל על הדעת, שבוצע אמש על ידי כוחות איראניים מאדמת סוריה - עדות חיה להתבססות האיראנית בסוריה ובאזור כולו. לא נגלה סבלנות מול כל הפרה של בטחון אזרחי ישראל. אנו נפעל בנחישות ובכל עוצמה שתידרש מול כל ניסיונות התקיפה".

השר גלעד ארדן התייחס היום לתקיפה בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. "אנחנו לא חושבים שזה קשור ליציאה של הכוחות האמריקניים. אנחנו חושבים שזה קשור ליציבות של המשטר הסורי ולשיתוף הפעולה שלהם עם האיראנים. כל מי שיסייע למשטר האיראני בהתבססות - דמו בראשו", הכריז ארדן.

השר לענייני מודיעין, ישראל כץ, הגיב לפעילות של ישראל בסוריה: "מדיניות הקווים האדומים למניעת התבססות איראן בסוריה נשמרת במלוא העוצמה. תקיפת צה"ל הלילה את מטרות כוח קודס האיראני בסוריה היא מסר ברור לקאסם סולימאני ומשמרת המהפכה -הקם להורגך, השכם להורגו. מי שיורה טילים לעבר החרמון הישראלי ישלם את מלוא המחיר".

האזינו לריאיון המלא עם השר גלעד ארדן

שר האנרגיה, יובל שטייניץ, אמר בריאיון לקלמן ליברמן בכאן רשת ב: "אמרתי כבר לפני שלוש שנים שאנחנו מתחילים במערכה ומלחמה בעצימות נמוכה לבלום את ההתבססות האיראנית בסוריה. עד עכשיו, זה קרה בלי להיגרר מלחמה כוללת".

לדבריו, יש חידוש בפעילות צה"ל הלילה בסוריה - ולא רק בהיקפה: "לראשונה אחרי שנה ויותר, תקפנו את סוללות הנ"מ הסוריות. זו אות אזהרה לאסד - אם תאפשר לאיראנים לתקוף את ישראל מסוריה, גם אתה נמצא על הכוונת. משטר אסד לא יוכל לשבת בשקט אם הוא יאפשר לאיראן להתבסס בסוריה".

האזינו לריאיון המלא עם השר יובל שטייניץ