התקיפה בסוריה

הנגבי על התקיפה בסוריה: "האיראנים במצוקה"

השר התייחס בכאן רשת ב לתקיפה הנרחבת של צה"ל בסוריה: "מעולם לא התלהבתי ממדיניות העמימות". שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ: "ישראל לא מפעילה מספיק כלים מדיניים" • אתר החרמון ייפתח מחר למבקרים
בחצי היום
21 בינואר 2019
15:40

השר וחבר הקבינט צחי הנגבי התייחס היום (שני) לתקיפה הישראלית בסוריה והסביר כי ישראל בולמת את ההתבססות האיראנית בצורה מובהקת. בריאיון לתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב אמר הנגבי לאסתי פרז: "האיראנים טובים בדברי רהב, אבל אנחנו מכים בהם שנים בסוריה והם לא מצליחים לייצר עדיפות עלינו ולכן הם במצוקה".

האזינו לריאיון המלא עם צחי הנגבי בכאן רשת ב

הנגבי התייחס למדיניות העמימות הישראלית בנוגע לתקיפות בצפון והוסיף: "מעולם לא התלהבתי ממדיניות העמימות, היא הייתה יותר רלוונטית מול הסורים, מול האיראנים זה פחות חשוב".

שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ התייחס גם הוא לנושא ואמר כי "ההשפעה של ראש הממשלה נתניהו על האמריקנים נכשלה במקרה הזה. אני לא חושב שממשלת ישראל מפעילה מספיק כלים מדיניים".

האזינו לריאיון עם עמיר פרץ בכאן רשת ב

"אני מסרב להאמין במצב שבו מישהו יעז להשתמש במערכת הביטחון או במהלכים שיכולים להפוך לבערה כללית, שבמסגרתה חיילינו ישלמו בחייהם", אמר פרץ. "נתניהו לא ישתמש במערכת הביטחון כדי לקדם את מערכת הבחירות שלו".

ראש אמ"ן לשעבר, אלוף במיל' אהרן זאבי-פרקש אמר בריאיון לאסתי פרז: "אני מקווה שהעמימות תישאר כזאת שאנחנו נוכל להמשיך לפעול. קשה לי להאמין שבזמן הקרוב נראה מלחמה כוללת". הוא התייחס גם לנושא העזתי והוסיף כי "אם לא נעשה למניעת האסון ההומניטרי בעזה, בסופו של דבר נצטרך להתמודד עם ההפגנות על הגדר אפילו באמצעות חזרה לרצועה".

האזינו לריאיון עם אהרן זאבי-פרקש בכאן רשת ב

בתוך כך, אתר החרמון ייפתח מחר למבקרים, לאחר שנסגר היום בעקבות המתיחות הביטחונית בצפון. בנוסף לכך, כתב אלג'זירה בטהראן אמר כי איראן העבירה מסר דרך מתווכים כי כל פגיעה באנשיה על אדמת סוריה תיענה בתגובה ישירה.