פלאש 90

המסמך שהביא להמלצה להדיח קצינת משטרה בכירה

המסמך שעליו התבסס נציב תלונות הציבור קובע כי נצ"מ שרית פיליפסון לא העבירה לעיון צוות ההגנה עדות מרכזית במשפט שעסק באמינות של מצלמות מהירות. המשטרה: "ננקוט צעדים מתאימים"
רועי ינובסקי
21 בינואר 2019
21:28

המלצת השופט בדימוס דוד רוזן להדיח את ראש מחלקת התביעות באגף התנועה של המשטרה ניצב משנה שרית פיליפסון נובעת בשל הסתרה של עדות שקר. כך עולה ממסמכים שפורסמו היום (שני) בחדשות הערב ומראים כי בתביעה המשטרתית התקיימה מסכת של הסתרה. 

מהמסמכים עולה כי בתביעה המשטרתית התקיימה מסכת של הסתרה. מן המסמכים עולה עוד כי אילן כרמית, ממלא מקום מנכ"ל מכון התקנים העיד בבית במשפט בדיון בתביעה נגד נהגים כי נכח בניסויים בהולנד הנוגעים לאמינות מצלמות המהירות, על אף שלא נכח שם. למרות זאת במשך שנה וחצי המידע לא עבר לסנגורים מטעם ההגנה. 

במכתב שפורסם בחדשות הערב עולה כי כרמית שלח לזכיין של מצלמות המהירות מסמך בעקבות פניית המשטרה שבו חזר מעדותו "לגבי האמירה שבמשפט העדתי כי הייתי נוכח ב-10 מתוך 500 מדידות. הרי לא אמרתי דבר כזה ולידיעתי אינו מופיע בפרוטוקול ולא נכחתי במדידות האלו".


למרות זאת, המידע לא הועבר להגנה, על אף בקשות של התובעים מראש מחלקת התביעות במשטרת התנועה נצ"מ שרית פיליפסון. חמישה ימים לאחר מכן, שלח רפ"ק דוד כתב מייל לפילפסון: "מידע החדש זה מציג בעייתיות של אישור התקן וקיימת חובה אתית להעבירו להגנה". למרות זאת המידע לא הועבר עד התערבות בפרקליטות

מהמשטרה נמסר בתגובה לדברים: "החלטת הנציב התקבלה היום במשטרה. בכוונתו ללמוד אותה לעומקה, וככל שידרש יופקו הלקחים הנדרשים וינקטו צעדים מתאימים. נדגיש כי תובעי המשטרה, בתחום התעבורה ובכלל, פועלים וימשיכו לפעול ברוח הצדק ובהתאם לחוק, ביושרה, בהגינות וללא משוא פנים, כשכל חריגה מהאמור תיבדק ותטופל בהתאם".

עורך הדין תומר גונן שהגיש התלונה מסר בתגובה: "החלטות מסוג זה מגדילות את האמון בבית המשפט ומביאות לניקוי אורוות".

תגיות:
משטרה