חיילת בבסיס
צילום: גילי יערי, פלאש 90

בהוראת המפקדת: חיילת אולצה לעשות את צרכיה בדלי בחמ"ל

תצפיתנית במוצב בצפון לא קיבלה אישור לצאת לשירותים לאחר שלא נמצאה לה מחליפה. בצה"ל מסרו בתגובה כי מדובר באירוע חריג וחמור שייבדק
אורלי אלקלעי
21 בינואר 2019
22:55

תצפיתנית באחד ממוצבי צה"ל בצפון נאלצה לעשות את צרכיה בדלי בתוך החמ"ל בהוראת מפקדת המשמרת. זאת, לאחר שלא נמצאה תצפיתנית אחרת שתחליף אותה לכמה דקות. כך פורסם הערב (שני) בכאן רשת ב.

החמ"ל מאוייש באופן קבוע ב-12 תצפיתניות כשבכל רגע יכלו להיכנס אליו גם חיילים טכנאים גברים. אורכה של כל משמרת בחמ"ל הוא ארבע שעות וכאשר צריכה אחת התצפיתניות להתפנות היא נדרשת למצוא לה מחליפה. באותו מקרה לא יכלה החיילת הכוננית להגיע לחמ"ל ולהחליף את חברתה ולא נמצאה כל מחליפה אחרת, כאשר המפקדת אינה מורשית להחליפה שכן היא אינה מכירה את הגזרה שעליה משקיפה אותה תצפיתנית.

בתכתובות וואטס אפ בתוך הפלוגה כתבה מפקדת הפלוגה לחיילות כי האירוע חמור שלא העלתה בדעתה שיכול לקרות ושמעולם לא התכוונה שיקרה. "האירוע יטופל באמצעים החמורים ביותר", כותבת המ"פית, "מכיוון שאין מקום בפלוגה שלנו לדברים מהסוג הזה ולא אאפשר אותם לעולם. כבוד האדם לא ייפגע בעד שום הון שבעולם. אני מתחייבת. תסמכו עלי ויחד נטפל בזה בבית".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי מדובר באירוע חריג וחמור, שאינו עולה בקנה אחד עם פקודות הצבא. עוד נמסר כי האירוע ייבדק ויתוחקר.

תגיות:
צה"ל