קופ"ח מאוחדת
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

רופא טוען: מטופלת כינתה אותי "ערבי מסריח" כשהתבקשה לעמוד בתור

ד"ר רזי אלפיניש מקופת החולים המאוחדת באשקלון הזעיק כוח משטרה למקום לאחר שלדבריו האישה גם טרקה את דלת החדר על ידו. הוא מספר כי זו אינה הפעם הראשונה שקריאות גזעניות כאלה נשמעות כלפיו וגם כלפי רופאים שעלו מרוסיה
אסף פוזיילוב
22 בינואר 2019
12:35

רופא ערבי בקופת חולים מאוחדת באשקלון התלונן היום (שלישי) במשטרה נגד אחת ממטופלותיו שלדבריו כינתה אותו: "ערבי מסריח". הרופא, ד"ר רזי אלפיניש, העובד במקום ארבע שנים, סיפר לכאן חדשות שהאירוע התרחש כאשר מטופלת המוכרת לו, התפרצה לחדרו והתבקשה להמתין בחוץ עד שיתפנה אליה. לדבריו, הגיבה האישה באותה אמירה ואף טרקה את הדלת על ידו.

ד"ר אלפיניש מספר: "היא עמדה מול הדלת עם הילדה הקטנה שלה, בת הארבע. אמרתי לה: 'גברתי, תני לי רק לסיים עם התיק ואסייע לך'. היא התחילה ללכלך: 'אתה מסתלבט עלי?' באתי לסגור את הדלת והיא דחפה אותה, הסתכלה לי בעיניים ואמרה: 'אתה ערבי מסריח'".

הרופא התקשר למשטרה שהגיעה וגבתה עדות. הוא ציין כי הוא מצפה מן המשטרה להתייחס לאירוע בשיא הרצינות והוסיף כי ישנם מקרים רבים באותה מרפאה של התבטאויות גזעניות, כולל רופאים ממוצא רוסי שספגו יריקות וקללות "רוסי מסריח".

עורכת דינו של הרופא, לימור רוט-חזן, אמרה כי מדובר בעבירה פלילית וכי הרופא שוקל גם הגשת תביעה אזרחית נגד המטופלת. שני מטופלים של הרופא אמרו לכאן חדשות כי מדובר ברופא נעים ואהוב. אחת העובדות במרפאה אמרה כי הרופא נותן שירות מצוין, ומיד לאחר המקרה אמר לה שהוא אינו מוכן יותר לעבוד בסיטואציה גזענית. גם הביא סיפרה כי אירועים כאלה קורים במרפאה: "מדי פעם יש אנשים שצועקים ומקללים עובדים במרפאה על רקע מוצא, זה לא פעם ראשונה שזה קורה".