הפלסטינים: אם ישראל תפגע באסירים - נכריז עליה מלחמה

חמאס וג'יהאד אסלאמי פרסמו הודעות מאיימות בעקבות הפריצה לתאי האסירים הביטחוניים בכלא עופר בתחילת השבוע. לטענת הפלסטינים, 150-100 אסירים נפצעו בכלא ביומיים האחרונים
גל ברגר
22 בינואר 2019
14:10
עודכן ב 14:26

הארגונים הפלסטיניים בעזה מוחים על הפריצה לתאי האסירים הביטחוניים בכלא עופר בתחילת השבוע ועל האלימות שנקטו לטענתם אנשי היחידות המיוחדות של שירות בתי הסוהר כלפי האסירים. מהלך חיפוש הפתע שנערך בכלא עופר נתפסו מכשירי טלפון סלולריים ואמצעי לחימה שונים בתאים. בתגובה הציתו אתמול (שני) אסירים ביטחוניים את אחד התאים בכלא ופתחו בהפרות סדר באגפים שונים.

בג'יהאד האסלאמי אומרים כי לא יותירו את האסירים הפלסטינים לבדם וגם בחמאס איימו כי אם ישראל תכריז מלחמה על האסירים – חמאס יכריז מלחמה עליה. בשני הארגונים טענו כי ישראל משתמשת באסירים כקלף במסגרת קמפיין הבחירות. במקביל, ארגונים פלסטינים נוספים מחו נגד פעולות שירות בתי הסוהר כשגם הממשלה הפלסטינית ברמאללה הצטרפה למחאה.

בהודעה משותפת שפרסמו האסירים עצמם מתוך כלא עופר נאמר כי ישראל הכריזה עליהם מלחמה והם צפויים להסלים את צעדיהם בשעות הקרובות. ברמאללה, חברון, שכם, בבית לחם ובעזה התארגנו הפגנות ספונטניות לאות סולידריות עם האסירים הביטחוניים. עם זאת מספר המשתתפים בהפגנות אלו היה מועט.

בתוך כך, עמותת מועדון האסיר הפלסטיני דיווחה כי 1,200 אסירים בכלא עופר פתחו בשביתת רעב וכי האסירים סירבו להיפגש עם הנהלת הכלא בטרם תאפשר להם לקיים פגישה בין נציגי האסירים לבין עצמם. הפלסטינים הפיצו טענה ולפיה בין מאה למאה וחמישים אסירים נפגעו ונפצעו בכלא עופר ביומיים האחרונים.

הפגנה למען האסירים