פרסי אוסקר

הוכרזו המועמדים לאוסקר: הסרט "Skin" ייצג את ישראל כסרט העלילתי הקצר

על פרס סרט הדרמה הטוב ביותר יתחרו שמונה סרטים ביניהם "רפסודיה בוהמית" שזכה בגלובוס הזהב ו"הפנתר השחור" - סרט קומיקס ראשון המועמד לפרס. בראדלי קופר וליידי גאגא מועמדים לשחקן והשחקנית הטובים ביותר על תפקידם ב"כוכב נולד"
נוב ראובני
22 בינואר 2019
16:31

האקדמיה האמריקנית לקולנוע הכריזה היום (שלישי) על שמות המועמדים הסופיים לזכייה בטקס ה-91 של פרסי האוסקר לשנת 2019. הסרט "Skin" הישראלי, של הבמאי גיא נתיב נמצא בין המועמדים לזכייה בפרס הסרט העלילתי הקצר. 

על פרס סרט הדרמה הטוב ביותר יתחרו שמונה סרטים: "רפסודיה בוהמית" על להקת הרוק קווין, שזכה בגלובוס הזהב; "כוכב נולד" אותו ביים בראדלי קופר המככב לצד הזמרת ליידי גאגא; "רומא" של אלפונסו קווארון, שעלה בנטפליקס; ו"הפנתר השחור" - סרט קומיקס ראשון המועמד לפרס. ארבעת הסרטים הנוספים הם "המועדפת", "הספר הירוק", "שחור על לבן" ו"סגן הנשיא".

בקטגוריית השחקן הטוב ביותר מועמדים בראדלי קופר על תפקידו בסרט "כוכב נולד", כריסטיאן בייל ב"סגן הנשיא", ראמי מאלק שגילם את פרדי מרקיורי ב"רפסודיה בוהמית", ויליאם דפו שגילם את וואן גוך בסרט "At Eternity's Gate" וויגו מורטנסן ששיחק ב"הספר הירוק".

בין המועמדות לפרס השחקנית הטובה ביותר נמצאות ליידי גאגא על תפקידה בסרט "כוכב נולד", גלן קלוז המשחקת ב"האישה", אוליבייה קולמן - "המועדפת", מליסה מקארתי על תפקידה ב-"Can You Ever Forgive Me?" ויאליצה אפאריסיו ב"רומא".