חמאס במסר לישראל: ירי הצלף בקצין לא מקובל עלינו, פתחנו בחקירה

ארגון הטרור בתגובה ראשונה לעצירת הכסף הקטרי לרצועה: אם הכסף הקטרי לא ייכנס לעזה עד יום שישי, זה יסבך את המצב
גל ברגר
23 בינואר 2019
12:01

תגובה ראשונה של חמאס לעצירת הכסף הקטרי: מקורות בארגון הטרור העזתי אומרים היום (רביעי) לכאן חדשות כי בארגון ממתינים לשמוע מהשליח הקטרי אל-עמאדי, שצפוי להיפגש עם גורמים ישראלים בנושא – מתי ייכנס הכסף לעזה. במקביל מבהירים בארגון כי הירי בקצין בגבול הרצועה לא בוצע על דעתם. 


"כניסת הכסף היא מרכיב מרכזי בהבנות הרגיעה, ואם הוא לא ייכנס זו תיחשב הפרה", אומרים בארגון. "אנחנו רוצים לדעת אם ישראל עדיין מחוייבת לרגיעה. אם הכסף הקטרי לא ייכנס לעזה עד יום שישי, זה יסבך את המצב. קשה לשכנע את האנשים בעזה שאתה נותן שקט ובתמורה לא מקבל שום דבר".

עוד אמרו המקורות כי חמאס הבהיר לישראל באמצעות מתווכים שונים כי ירי הצלף אינו מקובל עליו ומנוגד לאינטרס הכללי. לדבריהם, חמאס פתח בחקירה כדי להבין מי עומד מאחורי הירי.

"כשמישהו יורה מעזה אל קצין ישראלי יום לפני כניסת הכסף הקטרי, זה נראה לכם שזה אינטרס של חמאס?", הוסיפו. "השאלה למה ישראל בחרה להסלים ולהרוג איש חמאס בירי התגובה שלה על מגדל התצפית. זה לא הגיוני לעצור את הכל בגלל אדם אחד לא ממושמע. לא מדובר פה במשחק ילדים. אתם צריכים להבין שאין שליטה של מאה אחוז, גם לא של חמאס. אתם לא הרגתם לפני שבועיים ילד פלסטיני בן 14 בגבול? אז הלכנו להסלמה בגלל זה?!". אחד המקורות בחמאס העריך כי לא צפויה הסלמה מיידית בעקבות ההתפתחויות האחרונות בגבול עזה.

אתמול פורסם כי מקורות במטה המשותף של הפלגים הפלסטיניים ברצועת עזה אמרו שהם עדיין לא התכנסו כדי לבחון את התגובה על האירועים אתמול בגבול עם ישראל. המקורות מסרו לעיתון הפלסטיני "דוניא אל-ווטן" כי הם צפויים לדון בתגובה בקרוב, "לפי ההתפתחויות בשטח".

העיתון דיווח עוד כי ברצועה יצרו כבר קשר עם מצרים כדי "להפסיק את הפשעים של ישראל". המקורות הקשורים לפלגים בעזה ציינו: "השעות הקרובות צפויות להיות מכריעות".

דובר חמאס פוזי ברהום הטיל שלשום על ישראל את האחריות למה שהגדיר "התוקפנות המתמשכת וההסלמה". בהודעה של ברהום נאמר כי "ההתנגדות לא תאפשר להשתמש בדמם של הפלסטינים עבור הבחירות בישראל, והיא תאחוז באמצעים כדי להגן על האינטרסים הפלסטיניים".