רחל ירון

בחירות העורכים - כאן 88 | 22.1.2019

עדכון אחרון - 22.1.2019
מערכת כאן
23 בינואר 2019
13:02

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

קותימאן מארח את שי צברי - רק בלילות

מפגשי ענקים בין מוזיקאים נוטים להיות מאכזבים. אולי זו חרדת ביצוע לנוכח הציפיות הגבוהות ואולי זה האגו ששומר את הקלפים החזקים של כל צד קרובים לחזה. כששי צברי וקותימאן - שני ענקי גרוב מקומיים - נכנסו לאולפן להקליט שיר משותף חד פעמי הם החליטו להתעלם מהמוסכמה המבאסת ולתת את הכי טוב שלהם. השיר "רק בלילות" הוא תצוגת תכלית של כל מה שאנחנו אוהבים בקותימאן וצברי. הפקת כלי נשיפה מוגזמת, דרייב דוהר ופזמון עוצמתי. המילים של צברי, הלחן וההפקה של קותימאן והרווח מהחיבור כולו שלנו.  

רחל ירון – פעם ביום

היא נכנסה לחיינו בשנת 2016 אחרי שחזרה בשאלה והוציאה אלבום בכורה בהפקת עמית ארז. עכשיו היא חוזרת עם סינגל ראשון לקראת אלבום שני, הפעם בהפקת אור בהיר (אטליז, עומר נצר ועוד). "פעם ביום" עוסק בגעגוע לאלו שאינם ובניסיון להיאחז בזכרונות שמטשטשים עם הזמן. את השיר כתבה ירון על הגעגוע לאביה שנפטר כשהייתה ילדה.

"אתה קורא לי לחזור ואני לא יכולה כי אתה לא נמצא פה ואתה לא יודע אני מחכה שתחבק אותי פעם ביום, פעם ביום, פעם ביום".

James Blake Feat. Rosalia – Barefoot in the Park

האלבום החדש של ג'יימס בלייק והרביעי במספר הוא מ-המדוברים בעולם כרגע ובצדק. בלייק הוא מהמוזיקאים הבולטים של העשור, אחרי שהצליח לשלב בין עולמות האלטרנטיב לעולמות האלקטרונים ולמעשה לשנות את ההגדרה של מוזיקה אלטרנטיבית במאה ה-21. האלבום החדש שלו הוא קצת קצבי יותר מהקודמים אבל אל חשש זה עדיין בלייק, הקצבי שלו זה האיטי של כל השאר. אחד הרגעים הבולטים והיפים באלבום הוא שיתוף הפעולה עם הזמרת הספרדיה רוזליה בשיר Barefoot in the Park, קצת מוזר, קצת מוכר… ג'יימס בלייק קלאסי.

Mercury Rev & Norah Jones - Okolona River Bottom Band

המוזיקאית בובי ג'נטרי החלה את הקריירה שלה בשיא עם Ode to Billy Joe, שיר הנושא של אלבום הבכורה שלה שראה אור בשנת 1967 והפך אותה לכוכבת. הוא אפילו דחק את הביטלס מהמקום הראשון במצעד האמריקאי. בובי ג'נטרי הביאה איתה רוח מרעננת של קאנטרי-פופ והקדימה את זמנה – היא כתבה הרבה מהחומרים שלה בעצמה (בימים שבהם ציפו מנשים בעיקר להיות מבצעות), היא הפיקה, תפרה לעצמה בגדים, עיצבה עטיפות אלבומים, הנחתה תכנית טלוויזיה ב-BBC ושפעה ברעיונות ובאמביציה להצלחה. בשנות ה-80 היא נעלמה מהעין הציבורית מבלי להסביר מדוע ומאז היא שומרת על שתיקה ולא מתראיינת. בשנים האחרונות המוזיקה שלה מתגלה מחדש – שירים שלה נכנסו לפסקול הסדרה "פארגו", מוזיקאיות מזכירות אותה כמקור השראה ובשנה שעברה אף ראה אור מארז גדול עם כל אלבומיה, קטעי הופעות ובונוסים. לחגיגה הזו הצטרפה לאחרונה גם להקת הרוק האלטרנטיבי הוותיקה Mercury Rev שאף פעם לא הסתירה את שורשי המוזיקה האמריקאית שלה. ב-8 בפברואר הם יוצאו אלבום מחווה לאלבומה השני של ג'נטרי The Delta Sweete, שראה אור במקור בשנת 1968. לכל אחד משירי האלבום הם הזמינו מוזיקאית אחרת ותוכלו לשמוע שם את לוסינדה וויליאמס, מריסה נדלר, סודנה סונדפור, פיבי ברידג'רס, הופ סנדובל (מאזי סטאר) ועוד. בסינגל השלישי נורה ג'ונס מבצעת את Okolono River Bottom Band שכתבה ג'נטרי – וזה נשמע כמו אחד הדברים הכי טובים שהיא עשתה מאז אלבום הבכורה שלה!

ואם אתם רוצים לשמוע עוד על הסיפור של בובי ג'נטרי – תאזינו לתכנית מיוחדת שגיל מטוס הקדיש לה כאן לאחרונה.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Aveva – Slave
JonZ & Jona Bird - Siren In My Soul
The Paz band – Thoughts
אהוד בנאי - זקוק למחילה
טל תמרי – פשוט
קמה ורדי - Whatever Will Be
Altin Gun – Goca Dunya
Charley Crockett - Travlin' Blues
Hozier – Movement
Rival Sons - Feral Roots
The Marcus King band - Goodbye Carolina
Wild Nothing – Letting Go

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים