ג'עפר פרח
צילום: אי-פי

ג'עפר פרח: צריך להציב פה אלטרנטיבה

הפעיל החברתי הסביר בריאיון בתכנית מרחאבית על החלטתו לרוץ לפוליטיקה. לדבריו: "חופש הביטוי בישראל תחת מתקפה". הוא קרא לבחירות פנימיות בתוך החברה הערבית
מרחאבית
24 בינואר 2019
17:57

הפעיל החברתי ג'עפר פרח הסביר היום (חמישי) בכאן רשת ב מדוע החליט להצטרף לפוליטיקה. בריאיון לתכנית "מרחאבית" הסביר פרח, שנפצע בהפגנה בחיפה לפני כמה חודשים, לערן זינגר כי "לאור מה שקורה ברשימה המשותפת אני חושב שצריך להציב פה אלטרנטיבה חברתית ולאומית שתוכל להוביל לעבודה קולקטיבית".

האזינו לריאיון עם ג'עפר פרח

לדבריו, "חופש הביטוי בישראל הוא תחת מתקפה. אני מסתכל גם על המתקפה של ראש הממשלה על הערוצים הישראלים הימין מדכא את חופש הביטוי הפוליטי".

"אני לא אשמח אם הרשימה המשותפת תתפרק, זה הרבה יותר עמוק מטיבי ואיימן עודה", המשיך פרח. "בסופו של דבר אתה שולח נציגים לכנסת, מתחבר כדי לעבור את אחוז החסימה. בינתיים יש שינויים בחברה הערבית. צריך לעשות בחירות פנימיות בחברה הערבית ולשלוח נציגים לפי זה".

בחודש מאי האחרון, בהפגנת הזדהות בחיפה של פעילי שמאל יהודים וערבים עם תושבי רצועת עזה. המשטרה עצרה 21 בני אדם בחשד לפגיעה בסדר הציבורי ובניסיון לחסום כבישים. פרח עצמו אושפז בבית החולים בני ציון בעיר עם שבר ברגלו. לדבריו, "עם שבר ברגל העבירו אותי מזינזנה לזינזנה. אני יודע מי השוטר ואגיש נגדו תביעה אישית. אני לא סומך על המחלקה לחקירות שוטרים שיחקרו את האירוע הזה".

אחרי המקרה נחקר השוטר באזהרה במח"ש ובנוסף לכך נאספו עדויות נוספות ממעורבים אחרים באירוע. השוטר שוחרר לבסוף בתנאים מגבילים והורחק מכל פעילות מבצעית עד לסיום החקירה בעניינו.